26. oktoober 2000 kell 22:00

Eesti keskmise palga kasv on ajakirja Business Central Europe?i oktoobrinumbri ülevaate järgi üks kiiremaid, olles aastaga dollariväljenduses kasvanud 54. 12 Ida- ja Kesk-Euroopa riigi pingereas oli Eesti keskmine palk 222 dollariga seitsmes.

Hetkeseis: keskmine brutopalk on kasvanud kiiremini kui majandus, aastaga 10,5 ja see on praegu 5031 krooni. Dollari tõus on aga olnud veel kiirem, mistõttu dollaritesse ümberarvestatult ei tule palganumber kuigi suur ? 264.

AS Iris-Mineral sõlmis lepingu Maardus toodetava väetise turustamiseks Hiina vabamajandustsoonis, lähipäevil avab välispartner akreditiivi Põhja-Eesti Pangas. Tänavu tarnitakse Hiinasse 5000 tonni Biohumici väetist 9 mln krooni eest, järgneva viie aasta jooksul igal aastal 120 000 tonni. ASi Iris juhatuse esimehe Koit Kaaristu sõnul peaks leping võimaldama tasuda võla Põhja-Eesti Pangale kahe aasta jooksul. Praegu on võla suurus 55 mln krooni.

Hetkeseis: Hiinasse Eesti väetis ei jõudnud, Kaaristu projekt kukkus läbi. Tallinna volikogu esimehe ameti ajal kustutati ka Kaaristu võlg Põhja-Eesti Panga ees.

Lääne spetsialistid on Eesti Põlevkivis (EP) läbi viidud uurimistöödes jõudnud järeldusele, et firma majandusnäitajaid parandaks põlevkivi kaevandamiseks kasutatava tehnoloogia uuendamine, peetakse ka vajalikuks, et EP koondaks kolmandiku oma ligi 9000 töötajast. EP nõukogu liikme Arvo Niitenbergi hinnangul kaevandatakse põlevkivi ka liiga paljudes kaevandustes. EP juhtkond ei julge aga minna uuenduste teed, kuna kardetakse sotsiaalset plahvatust Ida-Virumaal.

Hetkeseis: praegusest 5600 töötajast koondatakse tänavu 400, tuleval aastal 1100. 2004. a jääb tööle 3400 inimest. 15 aasta investeeringukava on 2 mld krooni.

Hetkel kuum