Inno Tähismaa • 7. november 2000 kell 12:57

Mõõdukad toetavad haldusreformi pehmemat varianti

Eile õhtul riigikantselei avaliku halduse büroo koostatud haldusreformi kava arutanud Rahvaerakonna Mõõdukad juhatus otsustas mitte toetada haldusreformi seda varianti, mis jätab lähitulevikus Eestisse vaid kuni paarkümmend omavalitsust (regionaalminister Toivo Asmeri pakutud nn 15+x variant), teatas erakonna esindaja.

Toetades igati vajadust Eesti riigi halduskorralduse reformimiseks ning tervitades ühiskonnas puhkenud arutelu, ei pea mõõdukad omavalitsuste hulga nii drastilist vähendamist lähiajal siiski otstarbekaks. ?Ehk 10-15 aasta perspektiivis võiks tõepoolest rääkida paarikümnest omavalitsusest,? ütles Mõõdukate esimees Andres Tarand. Tõenäoliselt jääb omavalitsuste arv 50 ja 70 vahele, kusjuures arvestada tuleb valdade vabatahtliku koostöö ja integratsiooni printsiibiga.

Mõõdukad ei saa nõustuda haldusreformi kavas kirjeldatud kohalike omavalitsuste finantseerimise põhimõtetega. ?Seisukoht, mis näeb ette omavalitsuste eelarvete riigieelarvest finantseeritava osa vähendamist ja kohalikest maksudest, teenustasudest ja riigimaksudest laekuva osa suurendamist, ei vasta paraku Eesti reaalsele olukorrale. Viimase muutmine mõne aasta jooksul pole paraku võimalik,? ütles Rahvaerakonna Mõõdukad juhatuse liige Jaak-Hans Kuks.

RE Mõõdukad järgmine volikogu istung toimub 2. detsembril Narvas. Päevakorras: riigieelarve ja selle kujundamise protsess, haldusreform, riiklikud ja regionaalsed arengukavad.

Hetkel kuum