Ervin Soon • 10. november 2000 kell 12:29

Tallinn võtab vee-ettevõtte müügi venimise tõttu laenu

Kuna Tallinna Vee erastamispakkumiste tähtaega lükati edasi, soovib Tallinna linnavalitsus tänavuse eelarve täitmiseks emiteerida võlakirju kuni 300 miljoni krooni ulatuses.

Tallinna linnavalitsuse finantsdirektor Ahti Kallaste ütles, et linnavalitsus on volikogule esitanud määruseprojekti, mille kohaselt emiteeritaks lühiajalisi võlakirju kuni 300 miljoni krooni ulatuses: 'Võlakirju hakatakse tagasi ostma pärast Tallinna Vee erastamisraha laekumist linnale.'

Kallaste sõnul eeldab linnavalitsus, et tegelikult on tänavuse eelarve tasakaalustamiseks vaja ainult 150 miljonit krooni, kuid see selgub hiljem.

Erastamiskonkursil on linnavolikogu määranud Tallinna Vee aktsiate müügi alghinnaks 280 miljoni krooni. Sellele lisandub aktsiate täiendava märkimise kohustus 300 miljoni krooni eest, mis tõstab ostu alghinna 580 miljoni kroonini. Konkursi võitja saab omale aktsiate kontrollpaki.

Tallinna Vee erastamispakkumiste tähtaega lükati abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul edasi, kuna konkursiga oli kiirustatud ja pretendendid soovisid pakkumisi paremini ette valmistada. Kiirustatud oli seetõttu, et linnavalitsus soovis erastamisraha kanda tänavusse linnaeelarvesse.

Hetkel kuum