ÄP fototoimetus • 15. november 2000 kell 22:00

Oracle?i juht tegi Bill Gatesi uudistoote maha

Bill Gates avas 12 000 kuulaja ees peetud kõnega selle maailma suurima infotehnoloogiamessi läinud pühapäeval. Alustuseks naeruvääristas ta veidi Ameerika presidendivalimiste korraldust: ?Floridas toimus hääletus valimissedelite mulgustamisega, mille käsitsi ülelugemine otsustab presidendivalimiste tulemuse. See meenutab mulle 1965. aastat, kui me koos Steve Ballmeriga alustasime kaartide perforeerimist.?

Edasi tutvustas Microsofti juht firma uudistoodet, pisiarvutit Tablet PC. See on õhuke, lame ja kerge ning jääb pihuarvuti ja personaalarvuti vahepeale. ?Tablet PC tuleb toime kõige sellega mis personaalarvutigi,? ütles Bill Gates. Erinevus on ainult selles, et seal ei kirjutata klahvidega, vaid spetsiaalse arvutipliiatsiga, ning arvuti saab käekirjast aru. Selline arvuti kaalub kõigest poolteist kilo ning seda on hõlpus nõupidamistele kaasa võtta, nagu näiteks A4-formaadis kirjaplokki. Poodi jõuab uus pisiarvuti 2002. aasta suvel, lubas Bill Gates.

?Mina ei saa aru, milleks sellist arvutit vaja on,? imestas Comdexi messil Oracle?i firma tegevdirektor Larry Ellison. ?See pakub huvi ainult niisugusele inimesele, kellel pole raha hiirt ja klahvistikku osta,? arvas ta.

Ellison peab palju tähtsamaks niisugust lihtsat arvutit, millel oleks veebilugeja. See, mis praegu paikneb arvuti kõvakettal, peaks tulevikus olema serverites, mis Ellisoni väitel peaksid mõistagi olema varustatud Oracle?i andmebaasidega.

Erinevalt Oracle?i juhist avaldas arvutifirma Dell Computers tegevdirektor Michael Dell Microsoftile toetust. ?Enamik infotehnoloogia asjatundjaid on ühel meelel selles, et traadita ühenduse päralt on tulevik. Kuigi see tulevik on veel tume, seisneb see traadita personaalarvutis,? kuulutas Dell.

?Sun Microsystemsi juht Scott McNealy rääkis personaalarvuti lõpust juba eelmise aasta messil, aga ma tahaks teada, mida Suni töötajad teevad näiteks lennukis ? võib-olla on neil server pagasiriiulil?? ironiseeris Michael Dell.

Autor: ÄP

Hetkel kuum