Ülo Toomsalu • 29. november 2000 kell 5:57

Linn maksab Mummele kohtukartuses hüvitist

Linnavalitsus maksab kohtuväliselt Tallinna keskkonnaameti juhi kohalt vabastatud Aap Mummele hüvitiseks 114 000 krooni, mis on tema kohtus nõutud summast ligi kolm korda suurem, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Linn oli nõus minema kohtuvälisele lahendile seetõttu, et kohtukulud oleksid läinud 70 000-80 000 krooni kallimaks kui praegu Mummele välja makstav hüvitis,' ütles linnavalitsuse personalidirektor Marika Lepikult. 'Kuna kohtuistung toimunuks alles jaanuaris, oleks Mumme palk edasi jooksnud ja lisaks ei saanud linn oma võidus kindel olla.'

Lisaks hüvitab linn Koonderakonna koalitsioonist lahkumise järel ameti kaotanud Mummele 23 900 krooni, mille Mumme maksis linna otsuse vaidlustamise eest advokaadibüroole.

Samas taotles Mumme Tallinna halduskohtule esitatud kaebuse kohaselt linnavalitsuselt tema töölt vabastamise korralduse tühistamist ning keskmist palka aja eest, mil ta on pidanud töölt eemal olema. Koos advokaadikuludega on summa 42 900 krooni ehk ligi kolm korda vähem kui linn Mummele välja maksab.

Lepikulti sõnul käisid Mummega läbirääkimised kohtuvälise lahendi ja hüvitise suuruse üle pikka aega. 'See oli väikseim summa, milles suutsime kokku leppida,' ütles ta.

Hetkel kuum