Ülo Toomsalu • 8. detsember 2000 kell 6:09

Kaks Saaremaa kooli pannakse kinni

Saaremaal lõpetab järgmisel aastal haridusteed alustavate laste vähesuse tõttu tegevuse kaks algkooli, kirjutab Meie Maa.

Kaarma vallavolikogu otsustas kolmapäeval, et 1. juunist 2001 lõpetatakse Nasva algkooli tegevus. ?Põhjusel, et õpilaste arv on väike, õppetingimused ei vasta nõuetele ning kooli finantseerimine ei ole põhjendatud,? põhjendas vallavolikogu sekretär Eeve Näälik.

Näälik kinnitas, et Nasva koolimaja ei jää tühjaks, sest hoones tegutseb ka Nasva klubi. «Kavas on maja remontida ja seal edasi tegutseda,» lisas Näälik.

Kui Nasva kooli juhataja on õppeasutuse tegevuse lõpetamisega leppinud, siis Pihtla vallas Vätta poolsaarel asuva Vätta algkooli direktor Katrin Liiva kooli tegevuse lõpetamisega päri ei ole. Kuressaarest 15 kilomeetri kaugusel asuvas Vätta algkoolis õpib kahes liitklassis 14 õpilast, keda õpetab kaks põhikohaga õpetajat.

Pihtla vallavanem Tõnu Hütt lausus, et koolimaja sulgemise üle arutab vallavolikogu paari kuu jooksul ning suure tõenäosusega suletakse kool tulevast õppeaastast.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peetersi andmetel kavandatakse Saaremaal lähiajal sulgeda ka Lümanda vallas asuv Taritu algkool.

Hetkel kuum