14. detsember 2000 kell 22:00

Suurimad raadioketid nullis või kahjumis

Viasat Baltimaade tegevjuht Yggers Mortensen ütles, et MTG jaamu Star FM ja Power Hit Radio opereeriva Mediainvest Holdingu majandustulemus tänavu tõenäoliselt positiivne ei tule, mis on tingitud eelkõige investeeringutest alles käivitatud Power Hit Radiosse.

Kuna Mediainvest Holdingu omanik on börsiettevõte, pole konkreetseid majandustulemuste prognoose võimalik avaldada, märkis Mortensen. Mullu sai Mediainvest Holding 2,98 miljoni kroonise käibe juures 4,29 miljonit krooni kahjumit, toona tegutses siinsel ringhäälinguturul vaid üks MTG raadiojaam.

Hiljuti lahkus ametist Mediainvest Holdingu tegevdirektor Indrek Tappo ning ametisse naasis varasem juht Sven Nuutmann. Mortensen ei soovinud Tappo lahkumist kommenteerida. Ta märkis vaid, et Tappo lahkumine toimus poolte vastastikusel kokkuleppel.

ASi Trio LSL nõukogu esimees Rein Lang ütles, et ettevõte tuleb tänavu heal juhul ots otsaga kokku ja seda tänu eelkõige Trio projektidele uues meedias.

Mullu oli Trio LSLi kahjum 23,7 miljoni kroonise käibe juures 2 miljonit, mille katteks kasutas ettevõte Langi sõnul suurema osa eelmiste aastate jaotamata kasumit.

?Olukorras, kus riik on otsustavalt asunud toetama riiklikku ringhäälingut erameedia vastu, andes neile praktiliselt piiramatut äritoetust, muutub järjest küsitavamaks eraõiguslikul alusel raadio- ja televisioonitegevus üldse,? märkis Lang.

Langi sõnul on keeruline täpselt hinnata, milliste jaamade saldo on positiivne või negatiivne, kuna Trio LSL majandab oma raadiojaamu kogumis. ?Selge on muidugi, et Raadio Kuku on meie kõige kallim jaam,? lausus Lang.

Viies raadiojaamas ? Sky Plus, Sky Radio, Russkoje Radio, Radio Eesti ja Energy FM ? reklaami müüva Sky Media müügijuht Heiki Abel prognoosis ettevõtte tänavuseks müügitulemuseks 23 miljonit krooni. Eesti raadioreklaami turu kogumahuks prognoosis Abel sarnaselt mullusega 65?70 miljonit krooni.

Abeli sõnul on Sky Plus, Sky Radio ja Russkoe Radio oma formaadis kuulatavaimad jaamad Eestis ja teenivad kasumit, Raadio Eesti ja Energy FM vajavad oma nooruse ja väikese leviala tõttu veel Sky Media toetust.

Sarnaselt Langiga avaldas Sky Media müügijuht rahulolematust olukorra suhtes, kus riigiringhäälingut finantseeritakse kahest allikast.

Autor: BNS

Hetkel kuum