Inno Tähismaa • 22. detsember 2000 kell 12:35

Geoloog suri prügipressi all

Eile pärastlõunal jäi Tartumaal Ülenurme vallas Aardlapalu prügimäel ASi SAB 28tonnise prahipressi alla ja suri 65aastane ?geoloog? Aleksandra, kes tõenäoliselt oli ametis prügi sorteerimisega, kirjutab Postimees Online.

Ehkki politsei uurib õnnetuse üksikasju, usub prügila operaatori ASi SAB juhataja Mart Lukason, et prügipressi 52aastane juht pole eaka naise surmas süüdi. Lukason märkis, et esiteks on võõrastel prügimäel viibimine keelatud, teiseks oli hiigelpressi juhi vaateväli piiratud.

«Prügikorjajate äraajamist oleme üritanud, aga ebaõnnestunult,» rääkis Lukason. «Paari aasta eest, kui võtsime appi politsei, panid prügikorjajad kättemaksuks prügila põlema. Ei tahaks, et selline õudus korduks.»

Lukasoni kinnitusel on ligipääs 30 ha suurusele Aardlapalu prügilale igast küljest vaba, sest mingit piiret selle ümber pole. Et sodila kuulub Tartu linnale, peaks tara ehitamise võtma ette linn, mitte SAB, arvas Lukason.

Aardlapalu prügilas teenib prahti sorteerides ning sealt pudeleid ja metalli korjates igapäevast leiba mõnikümmend meest ja naist. Mart Lukasoni väitel lahkub neist enamik ööseks. Alalisi elanikke, kes prügilas ka talvituvad, on kolm-neli.

Lukason ei osanud täpselt öelda, kuidas prahisorteerijad Tartust ligi 10 km kaugusele Aardlapallu pääsevad.

«Mõni tuleb ilmselt jalgrattaga, mõni sõidab rongiga Ülenurmele ja astub sealt mõne kilomeetri jala,» oletas Lukason. «Kuulsin, et üks käib sinna iga päev isegi Jõgevamaalt.»

Hetkel kuum