Motorola pidas kärbitud prognoosidega sammu

ÄP 12. jaanuar 2001, 00:00

Aktsia kohta teenitud kasum vastas analüütikute ootustele, kuid neid ootusi oli aasta jooksul ja eriti viimases kolme kuuga korduvalt kärbitud.

Maailma teine suurim mobiiltelefonide tootja Motorola teenis neljandas kvartalis 335 mln dollarit tegevuskasumit (u 5,5 mld krooni). Eelmise aasta sama perioodiga suutis Motorola teenida 26 senti aktsia kohta.

Ühendriikide aktsaituru turu avanedes langes Motorola aktsia hind eile ligi 5 protsendi võrra 12,25 dollarini.

Detsembris teatas Motorola investoritele, et vähendab kasumiprognoosi ülemaailmsest pooljuhtide turu nõrgenemisest tingituna ning tulu aktsia kohta ei saa ületama 15 senti. Enne seda oodati aktsia kohta kasumiks 27 senti ja veelgi varasem prognoos 37 senti.

Majandustulemustega koos ei andnud Motorola mingeid prognoose selleks aastaks.

Eilsel pressikonverentsil teatati, et Motorola ootab küll tänavuselt aastalt müügimahtude kasvu, kuid esimene poolaasta saab olema raske.

Motorola tegi eelmisel aastal läbi suure arengu, mis pikemas perspektiivis toetab ka edasisi kasumeid, kuid selle aasta esimeses ja teises kvartalis ei ole mobiilsideturul märkimisväärset paranemist oodata, edastas uudisteagentuur Bridge eile Motorola kommunikatsioonidivisjoni direktori Mike Zafirovski sõnu.

Motorola prognoosib endiselt, et tänavu müüakse maailmaturul 525?575 miljonit, kuid müüginumber jääb tõenäoliselt prognoosi madalamasse äärde.

Zafirovski lisas, et Motorola ootab turu meelestatuse paranemist aasta teises pooles.

Motorola prognoosi kohaselt aeglustub tänavu ka mikrokiipide tööstuse kasvu, mis peaks olema varem prognoositud 20?25% asemel 10?15%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing