Ülo Toomsalu • 18 jaanuar 2001

Otepää kommertspankur pole vigadest õppinud

Hiljuti vanglast vabanenud kurikuulsa Otepää Kommertspanga kunagine juht Arno Kaseniit pole oma kombeid äritegevuses parandanud, kirjutab Eesti Ekspress.

Ühena vähestest siinsetest pangategelastest petturluse ja panga põhjalaskmise eest reaalse karistuse saanud ja selle ka ära kandnud Kaseniidu firma OÜ Langovista ostis mullu maikuus Jõhvis endise Spari kaupluse vara. Kaks kuud pärast tegutsemise algust oli mees ülepea võlgades ning tänaseks on ta pood kinni.

Karl Vilipõld toidu- ja esmatarbekaupadega tegelevast hulgifirmast Dagab Baltic ütles, et Kaseniit suutis paari kuuga talle võlgu jääda ca 140 000 krooni. ' Me ju teadsime, kust asutusest ta tuleb,' rääkis Vilipõld. 'Aga mees vandus, et elu on teda parandanud ja et ta on oma varasematest vigadest õppinud.'

Paraku jäi Kaseniit üsna pea järjest rohkem võlgu. Tulid lubadused, petmised ja varjamised. 'Nagu võlglastel ikka kombeks,' konstateeris Vilipõld. Tema firma on võla väljaajamise inkassofirma hoolde andnud.

Kaseniidult endalt pole võimalik selgitusi kuulda, sest kaks mobiiltelefoni, mis tal kasutuses on olnud, on tänaseks välja lülitatud.

Hetkel kuum