Norma avaldas 2000 a tulemused

Raivo Sormunen 25. jaanuar 2001, 00:00

Eile pärast börsipäeva lõppu tegi eelmise aasta auditeerimata majandustulemuste avaldamisega algust ohutusrihmade tootja Norma.

Ettevõtte eelmise aasta käibeks kujunes 632,6 mln krooni ja kasumiks 157,4 mln krooni. Võrreldes 1999. aastaga kasvasid antud näitajad 22,5% ja 54%.

Vaatamata efektiivsuse suurele kasvule ei suutnud ettevõtte kasuminumber aga küündida analüütikute poolt prognoositud tulemusteni, jäädes sellele alla 5% võrra. Arvestades aga Norma aktsia väga madalat P/E suhet ja suurt dividendilootust prognoosiks aktsia aktiivsuse kasvule lisaks siiski aktsiahinna kerget tugevnemist lühiajalises perspektiivis.

Eilsel börsipäeval kindel suund turul puudus. Kuid vaatama sellele liikus Äripäeva indeks järjekordselt viimase aasta kõrgeimat taset tähitava 476,05 punktini.

Palju aitas indeksi tõusule kaasa Merko Ehituse aktsia, mis ronis kahe viimase kuu kõrgeima tasemeni 39,5 kroonil. Samuti lisasid mett indeksi tõusule juurde Pro Kapitali ja Kaubamaja protsentuaalselt suur kerkimine. Tallinna Kaubamaja aktsia sulgumine 64,5 kroonil on aktsiale uus rekord.

Börsisüsteemi kogukäibeks kujunes eile 134 tehingu käigus veidi üle 16 mln krooni. Majandusprognooside avalikustamine tõstab aga käibe mahtu kindlasti veelgi.

Eilse börsipäeva aktiivseimaks kujunes taas Hansapanga aktsia, mis sulgus 141,75 kroonil ehk 25 senti teisipäevasest tasemest kõrgemal. Kuigi aktsia sulgemishinna muutus jäi väikseks, liikusid nii aktsia ostu- kui ka müüginoteering päevaga enam kui krooni jagu ülespoole.

Negatiivse tähelepanu all oli Eesti Telekom, mis langes päevaga krooni ehk 89 krooni tasemele. Investoritele ehk annab mureks põhjust fakt, et konkurentsi kasvuga võib firma selle aasta kasuminumber eelmise omale alla jääda.

Suhteliselt palju andsid börsipäeva käibele kaasa ka paar suurt tehingut Hüvitusfondi võlakirjadega, mis kergitasid obligatsioonide käibe ligi 2,5 mln kroonini.

Lisanimekirjas domineerinud Viisnurga 1,6 mln käive tõestas aga taas, et investoritel jagub raha ka mujale kui suurtesse ettevõttesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing