Astrit toitsid oma grupi ettevõtted

Väinu Rozental 09. veebruar 2001, 00:00

Pärast seda kui Astri kauplusteketti opereerinud AS Astri & PK müüs eelmise aasta lõpus kuuest kauplusest koosneva jaekaubandusketi Eesti Tarbijateühistute Keskühistule (ETK), on Astri grupi oma ettevõtete osa ruumide rentimisel vähenenud paarikümne protsendini.

Astrile kuuluvat Veeriku kaupluse hoonet Tartus rendib lisaks ETK-le veel restorani majandav AS Astri Grill. Tartumaal Ülenurmes asuvas kaupluses opereerib ETK. Suures Tempo-nimelises kaubanduskeskuses Narvas tegutseb ligi 15 rentnikku, kellest suurima, ETK käes on 37 protsenti pinnast.

Kõik Astri ruumid on alati välja renditud vastavalt turuhinnale, rõhutab Astri juhataja Anne Aland. ?Me pole kunagi tegutsenud selle nimel, et oma firmade toel konkureerida mingites edetabelites,? eitab Aland Astri majandusnäitajate teadlikku ülespuhumist. ?Viies koht Gasellide edetabelis oli meie jaoks täielik üllatus.?

Alandi sõnul jääb nende pakutud ruutmeetri rendihind vahemikku 90?300 krooni. ?See sõltub piirkonnast Eestis, linnast ja hoonest,? seletab Aland ja lisab, et näiteks Narvas on nende rendihind kohalikust keskmisest kõrgem. ?Sest meie pakume ka parimaid tingimusi,? põhjendab Aland.

Narvas Tempo kaubanduskeskuses 75 ruutmeetrit rentiva OÜ Sauberland Narva keemilise puhastuse juhataja Jaane Lundbergi kinnitusel nemad paremat kohta ei oskakski otsida. ?Astri on alati meiepoolsed soovid ruumide osas täitnud,? ütleb Lundberg.

Anne Alandi kinnitusel renoveerivad nad tänavu suvel Tempo kaubanduskeskuse teise korruse, kuhu lisandub 1360 ruutmeetrit lisapinda. ?Võtame selleks pangalaenu,? sõnab Aland. Kokku on Astri üheksa tegutsemisaasta jooksul hoonete ehitamiseks ja renoveerimiseks võtnud kokku laenu umbes 20 miljoni krooni ulatuses. Mingeid toetusi ettevõtluse liitudelt või riigilt pole Astri kunagi taotlenud ega saanud.

?Meie edu alus on omanike hea ärivaist või kauplusehoonete soodne asukoht,? rõhutab Aland. ?Samuti oleme rentnike kooslust kujundades alati lähtunud kliendi rahulolu printsiibist.?

Astri asutajad ja omanikud on Tartu ärimehed Aleg Kirs ja Väino Põllumäe, kes on aastate jooksul rajanud mitmeid Astri nime kandvaid ettevõtteid, nagu näiteks Tartu üht esinduskauplust Kivilinna haldava ASi Astri & AV. Kirs ja Põllumäe on olulised figuurid ka ASis Lõunakeskus, mis rajab Tartu äärelinna, Tallinna?Luhamaa maantee äärde Lõuna-Eesti suurimat, 15 000 ruutmeetri suurust kaubanduskeskust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing