8. veebruar 2001 kell 12:47

Börsiülevaade: Telekomi eelmise aasta neljas kvartal langetas börsi

Eesti Telekomi eelmise aasta majandustulemused näitasid, et firma rentaablus on eelmise aasta viimases kvartalis oluliselt järele andnud, millele reageerisid investorid kogu Tallinna turu osas üldise pessimismiga.

Kuigi Eesti Telekomi eelmise aasta puhaskasum ja äritulud vastasid prognoosidele lõpetas aktsia päeva 0,9% madalam 86,25 krooni tasemel. Aktsia käibeks kujunes 50 tehingu käigus 4,8 mln krooni.

Börsisüsteemi kogukäive oli 10,3 mln krooni.

Kui vaadata Eesti Telekomi aktsia käitumist terve päeva lõikes, siis liikus ta päris volatiilselt. Päeva esimestel minutitel kohe peale Telekomi tulemuste avaldamist sööstis aktsia hind koguni 89 kroonini.

Investorid polnud veel jõudnud seedida Eesti Telekomi majandusnumbreid ja esmapilgul tundusid nad olevat küllalt talutavad.

Aktsiat hakkas aga pikapeale langema, kuna Eesti Telekomi neljanda kvartali 307 mln kroonisest tegevuskasumist moodustas 85 mln krooni tegelikult erakorraline tulu.

Peale selle näitas ka fikseeritud telefoniteenuse poolt saadav tulu eelmise aasta lõpus märgatavat kasumlikkuse langust ja seda enne aega, mil fikseeritud sideturg oli Eestis veel avamata.

Negatiivne meeleolu Eesti Telekomi aktsia suhtes mõjus psühholoogiliselt ka teiste aktsiate osas.

Hansapank ja Merko Ehitus vajusid mõlemad 0,9% vastavalt 141,5 ja 42,6 kroonini. Pro Kapital langes 5,5% 48 kroonini ja Tallinna Kaubamaja 7% 64,2 kroonini.

Norma suutis päeva lõpuks sulguda 48,6 kroonil ja nulli jääda.

Hetkel kuum