Lumenappus tehnikaspordi populaarsust ei ohusta

Pille Russi 09. veebruar 2001, 00:00

Vigurdav ilm pole kalendrit siiski päris tühjaks teinud, võistlusi on jagunud nii vaatamiseks kui ka osavõtmiseks. Võib julgelt väita, et paljudele eestlastele südamelähedane tehnikasport ei ole populaarsust kaotamas.

Halva ilma tõttu on kõige rohkem kannatada saanud erinevad jäärajavõistlused, mida piisavalt tugeva jää puudumisel loomulikult läbi viia ei saa. Veekogude õhuke kate ei kandnud pikka aega isegi inimest, mootorrattast või autost rääkimatagi. Loodetavasti toob olukorda muutuse korralike miinuskraadidega alanud veebruarikuu, mis peaks jääradadele uue elu andma.

Teiseks kannatajaks on arusaadaval põhjusel olnud lumerajavõistlused. Tavapärasest peaaegu pool tosinat kraadi soojem jaanuarikuu ei toonud õieti kusagil püsivat lumekatet maha ning võistlused tuli ära jätta. Soe ilm valmistas probleeme ka motokelguvõistluste korraldajatele.

Kõikidel aladel nii suuri probleeme siiski polnud. Näiteks autoralli meistrivõistluste avaetapi, kaks päeva kestnud Tartu taliralli ajal valitsesid Lõuna-Eestis lausa ideaalilähedased tingimused ? ilm oli justkui tellitult külm, selge ning lumerohke. Oleks võistlus toimunud vaid paar päeva varem, poleks seda kuidagi osanud talviseks nimetada. Ka osavõtjate ja publiku vähesuse üle taliralli kurta ei saanud, võistlejaid oli rohkelt ning pealtvaatajaid vähemalt mõni tuhat. Võistlus ise kujunes ülipõnevaks, võidu pälvisid lõpuks uuel Toyota Corolla WRC-l sõitnud Margus Murakas/Toomas Kitsing.

Meeldivalt talvistes oludes viidi läbi ka aastaalguse esimesed ?igameheüritused?, Suure Tõllu rahvaralli ja Otepää autoorienteerumine. Hooaja esimese, Saaremaal peetud rahvaralli ajal võis igaüks veenduda, et tegemist on talvekuul toimuva võistlusega: samal ajal kui Mandri-Eestis oli maas vaid õhuke lumekord, olid Saaremaa põllud ja metsad paksu valge katte all. Lund jagus ka Otepää ümbruse teedel toimunud orienteerumisel. Osavõtjaid oli üritustel arvukalt, võistelda tahtjaid oli rohkem, kui stardinimekirja mahtus.

Veel üks ala, mida vahelduv ilm oluliselt ei mõjutanud, on motokross. Huvipuuduse üle siin kurta ei saa, sest Tihemetsas oli mõnes stardis rajal paarkümmend võistlejat. Mis motokrossile aga negatiivselt mõjub, on asjaolu, et motovõistluste toimumise või tulemuste kohta on raske informatsiooni leida. Kui erinevatest autospordiüritustest saab juba ainuüksi interneti vahendusel üsna korraliku ülevaate, siis motospordi puhul on arvestatavaid allikaid vähe. Mõningast leevendust olukorrale toovad erinevad sõitjate-klubide-fännide koduleheküljed, kuid alaliidu panus on napp. Sellist suhtumist on raske mõista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing