EMT paneb mobiilse parkimise limiidi alla

ÄP Online 16. veebruar 2001, 00:00

Limiitide kehtestamise tingis EMT teatel klientide soov ja vajadus. Nimelt unustasid paljud teenuse kasutajad parkimistsoonist lahkudes parkimise lõpetada ning kaotasid seepärast kogu parkimiskontole kantud raha.

?Auto parkima unustamine meenus enamasti alles siis, kui järgmisel hommikul tuli hoiatav lühisõnum parkimisraha peatse lõppemise kohta,? ütles EMT arendusjuht Priit Klausen. ?Kuna unustamine on inimlik, otsustasime panna valvama ja meelde tuletama hoopis tehnika.?

Limiidi täitumise eel saab parkija hoiatava SMSi limiidi peatse lõppemise kohta. Kui ta soovib parkimist jätkata, on tal võimalik limiiti suurendada, tehes uuesti parkimise alustamise toimingu: saates SMSi või alustades parkimist WAPi vahendusel.

Limiidi suurus on parkimistsooniti erinev ning üldjuhul on limiidiks nelja tunni parkimistasu.

Tallinna kesklinnas parkimist alustades on limiit nelja tunni jagu ehk 48 krooni, kuid kui parkimiskontole on laetud näiteks 12 krooni, tuleb poole tunni pärast hoiatusteade raha peatse lõppemise kohta ning parkimise jätkamiseks tuleb kontole täiendavat raha lisada.

Kui kohe alguses on teada, et parkimine venib pikemaks kui neli tundi, võib saata parkimise alustamise SMSi kaks või enam korda järjest ? vastav arv kordi suureneb ka parkimise limiit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing