Madli Zobel • 6. aprill 2001 kell 9:51

Keskerakonna väited Padari valetamisest on laim

Väide, et põllumajandusministeeriumil on määrus väljatöötamata, ning minister valetas, ei vasta tõele. 4. aprilli seisuga on põllumajandusministeeriumi poolt välja töötatud kõik loomataudi tõrje seadusest tulenevad rakendusaktid k.a ka määrus suu- ja sõrataudi tõrje eeskirja kohta, mis ministri poolt allkirjastati 3. aprillil. Tänaseks päevaks on määrus edastatud Riigi Teataja toimetusele ning ilmub hiljemalt järgmise nädala keskel.

Keskerakonna maapoliitikute pressiavalduses süüdistati põllumajandusministrit valetamises, väites, et ministeeriumil on välja töötamata Loomataudi tõrje seaduse alusel suu- ja sõrataudi tõrje eeskiri.

Ivari Padar leiab, et selline käitumine niigi keerulises ja raske teema puhul on lubamatu.

Põllumajandusminister kinnitab, et on tehtud kõik ettevalmistused suu-ja sõrataudi võimaliku puhkemise korral kiireks ja efektiivseks tegutsemiseks.

Süüdistuste aluseks olev eeskiri sätestab tegutsemisjuhised suu- ja sõrataudi ennetamiseks ja tõrjeks ning taudikahtlaselt ja taudistunud loomadelt pärinevate saaduste käitlemiseks, samuti karantiinitingimused ning tingimused ohustatud ja järelevalvetsoonis tegutsemiseks. Määrust on kohustatud täitma kõik loomapidajad ja loomsete saaduste käitlejad, loomataudi levialal viibivad isikud, veterinaararstid jt oma tööülesannete tõttu loomatauditõrjega seotud isikud.

Määrus keelab suu- ja sõrataudivastase ennetava vaktsineerimise. Samas võib põllumajandusminister anda loa erakorraliseks vaktsineerimiseks juhul kui Eestis avastatakse taudikolded.

Hetkel kuum