Sulev Oll • 19. aprill 2001 kell 9:45

Rahahäda teeb maamehe tankistiks

Valdade maa-ametnikud ei usu, et 29. märtsist jõustunud maareformi seaduse muudatustega kinnisvaraärikad maamehe kallalt minema tõrjub, kirjutab tänane Maaleht.

?Piirangud oleks tulnud kohe kehtestada ja panna vähemalt viieaastane maa edasimüügi keeld,? leiab Hiiumaa Pühalepa valla maamajandus- ja kinnisvara osakonna juhataja Eha Kivi, kelle sõnul otsivad ärimehed üles inimesed, kes

ei jaksa oma tagastamisele kuuluvaid maid väljagi mõõta.

'Ärimees käib lahkesti välja 6000?8000 kr, mis maamõõtmine maksab, tahab aga vastutasuks tükki kinnistust. Teda ei huvita, kas see maatükk on midagi väärt või ei. Sest maatükk annab talle õiguse osaleda valla vabade maade erastamisel juba ilma vahendajata,? teab Kivi.

?Mitte kuskilt ei saa enam maad erastada, Tallinna karvane käsi on igal pool vahel,? kurtis talupidaja pealinna lähedal. ?Need partisanid on Tallinna kinnisvarafirmade agendid.?

?Rahapuudus on maainimesel nii suur, et oled nõus kas või vanakuradile endale käe andma,? põhjendas üks Saaremaal tegutsev mees tankistiks hakkamist. Talle pakkus kinnisvarafirma maavalitsuse korraldatud piiratud ringi maaoksjonil 5 ha suuruse mereäärse maatüki ostmistehingu eest 500 kr. Pärast oksjonit andis firma veel 1500 kr, ja lubas maa edasimüügi korral veel maksta.

Nüüd on too variisik teinud oma vallas taotlused paljudele metsamaatükkidele.

Hetkel kuum