Pooled Maapanga võlanõuetest võivad saada kompenseeritud

28. mai 2001, 17:23

Maapanga pankroti asjaoludega tutvunud riigikogu uurimiskomisjon leidis, et protsessi edukaks lõpuleviimiseks on head võimalused ja 50 protsenti võlanõuetest võivad saada kompenseeritud. Praegu on see protsent 30.

Uurimiskomisjoni esimees riigikogu liige Jaanus Männik ütles, et komisjon oli rahulolematu Maapangaga seotud kuritegelike tehingute uurimise käiguga. 'Siin on veel palju ebaselget ja lubamatult vähe kohtulahendeid,' selgitas ta.

Ehkki eeluurimisel on palju suuri asju, nende hulgas ka börsitehingud ja Viru Rannaga seonduv, on seni formeerunud vaid neli kohtuasja, kuid needki esialgu ilma lahendita, rääkis Männik. Ta avaldas lootust, et lähiajal valmivad mõned suurpetturlust käsitlevad süüdistuskokkuvõtted.

Riigikogu uurimiskomisjoni lõpparuandes on 23 lehekülge põhitektsti ja umbes sada lehekülge lisasid. Toimus üle 30 istungi, kus kuulati ära pankrotitoimkonna liikmed, panga juhid, pankrotihaldurid ja keskkriminaalpolitsei ametnikud.

Männiku sõnul taotles komisjon oma volituste pikendamist, kuid riigikogu ei andnud selleks luba. 'Meie tegevust oleks vaja selleks, et uurimist oma olemasoluga tagant torkida,' märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing