22. august 2001 kell 7:48

Börsiülevaade: FED ei sisendanud optimismi, langus turgudel süveneb

Föderaalreservi (FEDi) eilne veerand protsendiline intressikärbe koos mitte eriti positiivse sõnavõtuga USA majanduse lähituleviku kohta on täna sundinud Euroopa turgu taas allapoole liikuma.

Suure tõenäosusega liigub täna uuele madalaimale tasemele ka Eesti Telekom <GR#EE.ETL>, kuna Euroopa telekomisektor on täna taas üks suurimaid peksupoisse.

Veidi vähem peaks langema teised Tallinna börsi aktsiad.

Eilehommikune Euroopa telekomisektori nõrkus eesotsas Deutsche Telekomiga, kelle aktsiaid ettevõtte omanikud pidevalt turule paiskavad, kärpis Tallinna börsil jällegi Eesti Telekomi aktsia tiibu.

Kohaliku telekomisektori aktsia odavnes 1,4% ja purustas taas kõigi aegade madalaima sulgemistaseme, mis eilsest peale on 54 krooni.

Aktsia müüjateks olid põhiliselt väikeinvestorid, mille tulemusena jäi Eesti Telekomi teisipäevane käive vaatamata suurele tehingute arvule madalaks. Uut rekordmadalat taset ei saanud teisipäeval löömata jätta ka Leedu Telekom, mis sulgus 1,28 litil.

Hansabank Marketsi maakler Tomas Andrejauskas tunnistas uudisteagentuurile Reuters, et mõlema telekomifirma nõrkuses on süüdi eeskätt sektori üldine nõrkus.

Suured plokktehingud hoidsid eile seevastu üleval Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega kauplemise aktiivsust, mille käive küündis 6,2 mln kroonini. Aktsia hind ei suutnud aga kaks päeva enne tulemuste avaldamist enam üles rühkida, odavnedes 0,5% ja jäädes pidama 155,50 kroonil.

Ostuääre vajumise tõttu kannatas eile veidi ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, sulgudes 50,50 kroonil ehk 1,6% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Hetkel kuum