Euroopa aktsiafondid kaotanud 4710 mld kr

ÄP Online 05. oktoober 2001, 00:00

Viimati oli fondidel umbes sama suur langus 1987. aasta viimases kvartalis, kui fondid kaotasid oma varast 18.

Majandusleht Financial Times kirjutas eelmisel nädalal, et konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers (PwC) prognoosi kohaselt lõpetab iga kolmas Suurbritannias tegutsev fondihaldur selle aasta kahjumiga.

JP Morgan Securities on veendunud, et paljud Euroopa tipp-pangad ja -kindlustusfirmad, kelle tegevuse alustalaks on olnud fondihaldus, peavad oma senise strateegia ümber vaatama.

PwC prognoosis oma eelmisel kuul avaldatud uuringus, et kahjumiga lõpetab tänavuse aasta viiendik Suurbritannia fondijuhtidest, sest esimest korda enam kui kümne aasta jooksul seistakse silmitsi turu volatiilsusest (kõikumisest) ja hinnasurvest tingitud nn topeltsurvega. Konsultatsioonifirma prognoosis siis, et kasumimarginaalid võivad langeda poole võrra 15 protsendini, mis omakorda toob kaasa uue ühinemiste laine. Praeguseks on PwC arvamusel, et aasta lõpetab kahjumiga kolmandik fondijuhtidest ning kasumimarginaal langeb allapoole 10 protsendi taset, mistõttu fondihaldusfirmadel tuleb hakata töötajaid koondama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing