Virkko Lepassalu • 5. oktoober 2001 kell 8:48

Suurima SAPARDi toetuse saaja pani tapamajale nurgakivi

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti pressiesindaja Heli Raametsa teatel pani suurima SAPARDi toetuse saaja eile 37 mln kr maksvale tapamajale nurgakivi.

Toetust taotles Valga Lihatööstus tapamaja teise järgu ehituseks, mis läheb maksma 37 miljonit krooni ning SAPARD eraldaski 15,6 mln.

Tapamaja peaks valmima järgmise aasta suveks.

Valga Lihatööstuse peadirektor Elmut Paavel ütles, et SAPARDi toetuse

saamiseks vajaliku äriplaani koostasid nad pearaamatupidajaga kahepeale.

'Äriplaani koostamine ja SAPARDi toetuse taotlemine ei ole midagi

üle jõu käivat, aga ilma SAPARDi toetuseta oleks ehitamine väga raskeksläinud,' sõnas Paavel. Valga Lihatööstuse uue tapamaja kompleks lähebmaksma kokku 85 miljonit krooni.

'Esitame järgmisel aastal jälle taotluse ja loodame SAPARDist veel toetust saada,' ütles Paavel.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektori Mati Kermase sõnul on Valga Lihatööstusele määratud 15,6 miljoni kroonine toetussumma suurim, mis PRIAl on olnud võimalik ühele taotlejale eraldada. 'Valga Lihatööstuse taotlusdokumendid olid korrektsed, kui seal tehakse tööd sama hästi, siis läheb toetus õigetesse kätesse,' ütles Kermas.

Tööstustelt laekus SAPARDi toetuse saamiseks 21 taotlust, millest

rahuldati neli.

Positiivse otsuse said AS Valga Lihatööstus, AS Linpet,

Tori-Selja Piimaühistu ja AS Kallaste Kalur. Need ettevõtted planeerivadSAPARDi toel investeerida 51 miljoni krooni ulatuses, millest toetusmoodustab 22,4 miljonit krooni.

PRIA kuulutas välja uue konkursi SAPARD programmi põllumajandus- ja kalasaaduste tootmise ning turustamise parandamise investeeringutoetuse (II meetme) osas. Taotluste vastuvõtt kestab 15. oktoobrist kuni 2. novembrini 2001.

SAPARDi raames on tänaseks saanud positiivse otsuse 44 projekti 110 miljoni krooni investeeringute ulatuses, millest toetus moodustab üle 42

miljoni krooni.

SAPARDi toetuse saamiseks laekus kokku 231 taotlust,

kõik projektid vaadatakse läbi novembri lõpuks. Järgmisel aastal algabtaotluste vastuvõtt veebruaris.

Hetkel kuum