Ülo Toomsalu • 9. oktoober 2001 kell 5:59

Tartu uue silla ehitus võib alata järgmisel aastal

Tartu volikogu muutis linna arengukava aastaks 2002, ühe olulisima muudatusena otsustati võtta järgmise aasta plaani 15 miljonit krooni maksva Puu tänava jalakäijate silla ehitus, kirjutab Tartu Postimees.

Algselt oli silla rajamine arengukava 2001. aasta ülesannete hulgas 9 miljoniga. Toona silla ehitus eelarvesse ei jõudnud, sest esmasena soovis linn lõpetada veekeskuse ehituse.

Kruusakattega tänavate rekonstrueerimiseks on arengukavas võrreldes varasemaga muutunud see, et 2002. aastal on eelarvesse planeeritud senise 15 miljoni asemel 25 miljonit krooni, millele lisandub Ujula tänava rekonstrueerimine 12 miljoni ning vana Narva maantee rekonstrueerimine 4 miljoni krooniga.

Arengukavasse on lisatud ka ülikooli spordihoone laiendamine 10 miljoniga, Turu tänava spordihoone katuse ja fassaadi renoveerimiseks suurendati summat poolelt miljonilt miljonile.

Monumentide renoveerimiseks ja püstitamiseks näeb muutunud arengukava 2002. aastal ette miljon krooni, Antoniuse õue käsitöö- ja kunstikeskuse väljaarendamiseks on kavas 500 000 krooni asemel nüüd samuti miljon krooni.

Senisest konkreetsemalt on linn plaani võtnud mänguväljakute rajamise, arengukavas on 500 000 krooni ette nähtud Annelinna mänguväljaku rajamiseks.

Arengukavas on suurendatud ka raha sotsiaalhoolekandeasutuste võrgustiku (MTÜ Vahtramäe, Tartu Hooldekodu, Vaimse Tervise Hooldekeskus jt) väljakujundamiseks: senise kahe miljoni asemel seitse miljonit krooni.

Hetkel kuum