ÄP fototoimetus • 10. oktoober 2001 kell 22:00

EMT aitab Tartu Teaduspargil vaadata maailma

9. oktoobril kirjutasid Eesti Mobiiltelefon (EMT) ja Tartu Teaduspark alla vastastikuse koostöö lepingule, mille kohaselt toetab EMT Vaata Maailma projekti raames Tartu Teaduspargi Info- ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskuse (IKTK) tegevuse laiendamist.

EMT kui peatoetaja abil kavatseb Teaduspark eeskätt finantseerida uute seadmete ostmist. ?Seadmepark peab tulevikus võimaldama teenuse- või rakenduseideega katsetamist senisest laiemal skaalal,? ütles Tartu Teaduspargi juhatuse liige Raivo Tamkivi. ?Senine seadmepark võimaldab luua lihtsamaid SMS-il baseeruvaid lahendusi. Tulevikus tahame pakkuda ka lahendusi uutele kommunikatsioonistandarditele.?

Eesti Mobiiltelefoni IT-direktor Tiit Tammiste sõnul on innovatsiooni- ja arenduskeskuste toetamine ja rajamine EMT üheks peamiseks tegevussuunaks Vaata Maailma projektis, samuti haakub see EMT missiooniga aidata kaasa Eesti viimisele infoühiskonda.

Tuntuim viimasel ajal Tartu Teaduspargist alguse saanud projekt on näiteks Elton Johni kontserdil tehtud sõnumimänguga kuulsust kogunud MOBI.

Tartu Teaduspark asutati 1992.a. ja oli esimene omalaadne Eestis. Sellest peale on TTP ennast arendanud edukate Lääne analoogide, eeskätt Skandinaavia teadusparkide, eeskujul.

Praegusel hetkel on Tartu Teaduspargil kolm põhilist tegevussuunda:

TTP-s asub inkubatsioonikeskus noortele teadmismahukatele ettevõtetele - peamiselt on tegu info- ja biotehnoloogia, elektroonika ja materjalitehnoloogia ettevõtetega;

TTP-s on laser-, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia tootearendus-keskused;

TTP on regionaalsete innovatsiooniprojektide ja innovatsioonipoliitika koordinaator.

Autor: ÄP

Hetkel kuum