Sadama-ala arendaja sai lisakohustuse

Peep Sooman 11. oktoober 2001, 00:00

Kuna Ühendatud Kapital oli varem kavatsenud pantida krundid Ühispangale, millelt võeti kruntide ostmisega seotud kulude katteks laenu, siis praeguse seisuga peab Ühendatud Kapital leidma lisatagatised või -kapitali, et varem planeeritud mahus arendustöid alustada, sest vähemalt pool rahast laenatakse.

Tallinna linnapea Tõnis Palts ütles, et hüpoteegist loobumine halvendaks linna positsiooni ja tuleks kõne alla vaid siis, kui linn saaks vastu midagi teiselt poolelt, näiteks kohustuse hakata kiiremini ehitama kui senine leping kohustab.

Ühendatud Kapitali juhataja Hillar Teder ütles, et firma on rahavood ümber suunanud ning Ühispangale võlgnevused tasunud. ?Kruntide ostmise hetkel andis Ühispank tõepoolest laenu,? kinnitas ta. ?Ma ei mäleta, miks peakski, see oli pool aastat tagasi,? ütles ta pangalt laenatud summa suuruse kohta.

?Praegu ei saa tõesti panka kaasata, tuleb tegutseda teisiti,? sõnas Teder. ?Sisuliselt on hüpoteek vale,? viitas ta sellele, et hüpoteek jäi lepingusse sisse vaid seetõttu, et esialgselt oli leping vormistatud arvestusega, nagu selle sõlmiks linnaga kinnisvarafirma Ober Haus, mis plaanis maksta 80 protsenti ostuhinnast järelmaksuga.

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa ütles, et hüpoteegi mõte on lisaks ostuhinna tasumise garanteerimisele ka garantii sellele, et firma täidaks õigeaegselt ehituskohustused. ?Ma saan aru, et see võib Ühendatud Kapitalile tõesti probleemi valmistada, kuid me peame läbi mõtlema, mis kasu meie (linn ? toim.) sellest saame,? lausus ta. Tema sõnul oleks kohustuste vähendamine mõeldav alles siis, kui arendustöödega alustatakse.

Sadama-ala krundid aadressil Mere pst 12 ja Mere pst 14, Kai 2 ning Sadama 2 müüdi Ühendatud Kapitalile mais 100,1 miljoni krooni eest, lepingu kohaselt on maatükid 80 miljoni krooni ulatuses panditud linnale. Ühendatud Kapital esitas avalduse hüpoteegi mahavõtmiseks juba nädal pärast tehingu läbi viimist. Firma plaanide kohaselt arendatakse kruntidele sadade miljonite kroonide eest hooneid, tõenäolisemad variandid on meelelahutuskeskus ning korteri-ja büroohooned.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing