Alarmi pult näitab varguse korral ust

Tõnu Tramm 12. oktoober 2001, 00:00

Veidi enam kui kuu aega tagasi müügile jõudnud uue Centurion Two-Way ehk kahepoolse sidega autoalarmi teeb eriliseks miniatuurset mobiiltelefoni meenutav pult, mis mõõtmetelt on tikutopsisuurune, mahutades sinna peale alarmi juhtnuppude ka väikese ekraani. Puldi ekraanil on auto kujutis, mis häire korral hakkab näitama häires olevat ahelat.

Näiteks, kui varas on avanud auto ukse, ilmub ekraanile kiri ?door? ja autokujutisel hakkab vilkuma uks. Samal ajal annab pult ka helisignaale. Nüüd peaks autoomanik jooksma kiiresti auto poole, kuna autovaras on juba sõidukisse sisenenud.

Seda, kas alarm on valves või mitte, on omanikul võimalik puldist igal ajal kontrollida. Selleks on alarmil kahetasandiline põrutuseandur, mis reageerib õrnale löögile vaid hoiatusega, andes sellest märku ka puldil. See peaks muutma omaniku tähelepanelikuks, kuna ilmselt käib ümber tema auto mingi tegevus.

Võimalik on lisada alarmile ka kahetasandiline mahuandur, mis annab eelhoiatuse, kui keegi auto lähedal viibib: näiteks vaatab aknast sisse. Mugavust lisab seegi, et samast puldist on võimalik autot käivitada ja valida mootori töötamise aeg või sisestada puldist automaatne käivitusaeg. Käivitunud mootori puhul annab pult sellest märku, sellisel juhul peab jälgima, et õhtul ei jääks autol käik sisse ega käsipidur peale tõmbamata. Puldi tegutsemisraadius on keskmiselt 450 meetrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing