Urmas Sõõrumaa ootab BRSilt raha

16. oktoober 2001, 08:10

Eesti Raudtee erastamiskonkursil viimaseks jäänud Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa kinnitab intervjuus Postimehele kokkulepet konkursi võitja Baltic Rail Services OÜ (BRS) esindajatega, mis võimaldab RERi aktsionäridel mängu pandud raha tagasi teenida.

Kas sõlmisite enne erastamise lõppu Eesti Raudtee erastamiskonkursil teid edestanud BRSiga 70 miljoni kroonise tehingu, millega võitja võttis kohustuse osta ära kaotaja äriplaan, ning kaotaja lubas erastamist mitte kohtutes pidurdada?

See on täielik loba! Enne erastamist pole mingisugust tehingut toimunud. Küll on aga erastamise lõpus olnud juttu, et võitja ostab ära kasulikuma osa kaotaja äriplaanist, ekspriisist, turu-uuringutest jms.

Me pole sellega sisuliselt tänaseks kaugemale jõudnud, sest Eesti Raudtee pole jõudnud veel hakata oma äriplaani realiseerima ja praegu toimub neil olukorra kaardistamine ning me pole sel teemal rohkem jutte rääkinud.

Kas teil on õigus oma äriplaani eest BRSilt raha küsida?

Kui me midagi ära müüme, siis on ikka.

Kas teisel poolel on kohustus osta teie äriplaan?

Me oleme sellel teemal rääkinud, et meie müüme ja nemad ostavad.

Teie äriplaan on siis BRSi omast parem, et neil seda vaja läheb?

Küsimus pole selles. Eks neil oli erastamise võiduks vajalik äriplaan olemas. See on laiem ja mahukam teema - turu-uuringud jms asjad. Pole võimalik öelda, et üks äriplaan on hea ja teine halb, ühel on üks asi parem ja teisel teine. Üht-teist kasulikku annab meie äriplaanist ikka üle võtta.

Usute, et saate selle tehingu osas veel kokkuleppele?

Usun ikka! Meil on sel teemal juttu olnud ja mehed on seda ka omavahel kinnitanud, et praegu võtavad nad Eesti Raudtee üle, ja eks hiljem vaatame. Kui see ka ei õnnestu, siis nutma me ei hakka.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing