18. oktoober 2001 kell 13:23

Ligi viiendik ühissõidukite kasutajatest ei osta piletit

Tallinna piletikontrolöride hinnangul ei tasu ühistranspordi kasutamise eest ligi viiendik sõitjatest.

Linna ühistranspordi osakonna spetsialisti Jüri Miglai teatel jälgiti sel nädalal piletita sõitjate käitumist kontrolöride sisenemisel ühissõidukisse. 'Osa bussijänestest tormab kohe sõidukist välja - selliseid on 8 - 9% sõitjate üldarvust.

Teine grupp sõitjaid hakkab palavikuliselt kompostrite poole trügima, et päästa mis päästa annab. Neid on vaatluste alusel 6 - 7 % sõitjatest. Ligi 2% sõitjaid hakkab kontrolöride sisenemisel piletit ostma ühissõiduki juhi käest. Seega püüdis vaadeldud päevadel piletita sõita ja kaassõitjate arvel elada 16 - 18 % sõitjate üldarvust,' ütles Miglai Raepressile.

Järeldus - kontrolöride tööpõld on lai ning ainult pidev kontroll ja piletita sõitjate suhtes halduskaristuste rakendamine võib olukorda parandada. 'Kui sõitjale astutakse varba peale, põhjustab see tavaliselt pahameelt. Kui aga kõrval seisab piletita sõitja, jätab see kaassõitjad tavaliselt ükskõikseks ja ei arvesta, et piletita sõitja sõidab meie kõigi arvel,' kommenteeris Jüri Miglai.

Viimastel päevadel on taas esile tõusnud võltstalongide probleem. Säästva arengu ja planeerimise amet soovitab mitte osta sõidutalonge juhuslike inimeste käest, vaid ainult selleks luba omavatest müügikohtadest. Alati tasub ka meelde jätta talongide ostmise koht, mis lihtsustab hilisemat asjaajamist võimaliku võltsingu avastamisel.

Hetkel kuum