Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2001 kell 6:13

Pärnu taksofirmad päästavad napsitanud ärimehi

Jõukamate pärnakate hulgas on populaarne teenus, kus napsitanud autojuht tellib kaks taksojuhti, kes nii tema kui auto turvaliselt koju toimetavad, kirjutab Pärnu Postimees.

?Kahe-mehe-teenust, kus joobes juht ja tema auto tuuakse koduukseni, tellivad põhimõtetega vennad. Need, kes maani täis, istuvad ise rooli,? kinnitasid Pärnu bussijaamas kliente ootavad taksojuhid.

Taksojuhid, kes oma nime nimetada ei soovinud, rääkisid, et pea kõik nende seast on napsitanud juhte ja nende autosid sõidutanud.

?Viin lõhnadega juhi tema isiklikus autos Tallinna ja tulen ka liinibussiga tagasi, kui hästi makstakse,? lausus eakas taksojuht.

Taksot sõitvad mehed arutlesid, et ootamatut pitsikergitamist tuleb sagedamini ette meestel, õrnemast soost joobes roolikeerajaid pole nad aitama pidanud.

OÜ E-Takso tegevdirektor Endel Hiis ütles, et kahte taksojuhti tellitakse sagedamini nädalavahetustel ja pühade ajal. Tema hinnangul kasutab sellist teenust peamiselt teadlikum klientuur. ?Ootamatuid olukordi tuleb igal inimesel ette,? lisas ta.

E-Takso kahe-mehe-teenuse miinimumtasu on 100 krooni. Pärnu Takso kahe-mehe-teenuse hinnaks on taksomeetri näit, mis korrutatakse kahega. Ka Bristol Takso teenuse eest maksab klient taksomeetri näidu järgi topelt.

Pärnu politseiprefektuuri patrulli ja järelevalve talituse politseijuhtivinspektor Imre Veber ei olnud sellisest teenusest kuulnudki, kuid pidas seda igati tänuväärseks.

Hetkel kuum