22. oktoober 2001 kell 22:00

Korea Samsung Electronics Co Ltd kolmanda kvartali tulemused olid oodatust paremad, sest mobiiltelefonide hea müük aitas kompenseerida suured kahjumid pooljuhtide tootmises, kirjutab uudisteagentuur AFX.

Analüütikute sõnul saab Samsung kiibitootmisest kahjumit ka 4. kvartalis, sest hinnad on madalad, samas on ettevõtte marginaalid konkurentsivõimelised ja võimaldavad turu tõusu saabudes hõivata head positsioonid.

Samsungi tegevuskasum oli kolmandas kvartalis 18,2 miljardit woni (0,25 mld krooni). Teise kvartali tegevuskasum oli 600 miljardit woni (8,1 mld krooni).

Ettevõtte käive langes kolmandas kvartalis 7,23 triljoni wonini varasemalt 8 triljonilt wonilt ja puhaskasum enam kui poole võrra 420 miljardi wonini 880 miljardilt wonilt.

Saksa autotootja Volkswagen AG käive on tänavu mullusega võrreldes kasvanud 2,1, vaatamata USAs toimunud terrorirünnakule ja dramaatilisele langusele maailma aktsiaturgudel, vahendab uudisteagentuur AFX firma juhi Ferdinand Piechi intervjuud ajalehele Die Welt.

Tänaseks on ettevõtte käive võrreldes mullusega kasvanud 2,1, rääkis Piech. Tema sõnu on Ühendriikide turul tulemuste ootused langenud, kuid seda on võimalik kompenseerida. ?Me oleme jätkuvalt optimistid ja usume, et näitajad suurenevad vaatamata raskele ajale ning korrigeerime oma prognoose väga vähesel määral, lausus Piech.

Kaitsetööstusfirma Raytheon Co. teatas eile plaanist emiteerida 29 miljonit aktsiat, et saada miljard dollarit raske laenukoormuse alandamiseks, teatab Reuters.

Kolmanda kvartali lõpus küündis Raytheoni võlakoormus 8,8 mld dollarini (152,9 mld krooni). Raytheon toodab Tomahawki ja Patrioti rakette ning sõjalisi elektroonilisi süsteeme.

Prantsuse keemiatööstusettevõtte Rhodia SA aktsiatega peatati eile hommikul Pariisi börsil kauplemine põhjustatuna võimalikust ülevõtmisest, teatas uudisteagentuur Dow Jones.

Kauplemine peatati veerand tundi pärast börsi avamist, mil aktsia oli jõudnud juba kerkida 19, tasemeni 11,31 eurot.

Kauplemise katkestamise põhjuseks oli eile avaldatud uudis Prantsuse päevalehes Les Echos, et Hollandi keemiatööstur DSM võib teha neljapäeval Rhodiale ülevõtmispakkumise.

Mitteametlikuks hinnaks pakkus ajaleht 14 eurot aktsia kohta. Prantsuse farmaatsiagrupp Aventis SA, kelle käes on 25 Rhodia aktsiatest, jälgib ajalehe sõnul hoolsalt DSMi pakkumist ning võib seda eelistada Saksa BASF AG pakkumisele, kes peaks spekulatsioonide alusel tegema ettevõttele pakkumise 12 euro tasemel aktsia kohta. Rhodia aktsia on 9. oktoobrist, mil viimaseni mainitud spekulatsioon välja ilmus, kerkinud 51.

Ajal, kui maailma börsid on madalseisus, nähakse uusi võimalusi riskihajutusfondides. Nii kavatseb Rootsi Handelsbanken alates 1. novembrist käivitada uue riskihajutusfondi Hedgefond Aktie Europa, mille eesmärk on pakkuda investoritele aastas 8?12 tulusust, ja seda sõltumata börside seisust, kirjutas Dagens Industri.

Uue fondi käivitamiseks on Handelsbanken ära tõmmanud põhikonkurendi, SEBi kaks riskihajutusfondi spetsialisti.

Hedgefond Aktie Europa minimaalseks sissemakseks on 50 000 Rootsi krooni. Fond kavatseb investeerida aktsiatesse, aktsiakorvidesse, tähtajalistesse tehingutesse, optsioonidesse, väärtpaberitesse ja valuutadesse.

Hetkel kuum