22. oktoober 2001 kell 22:00

Toll mõõdab piiriületusaega

Alates eilsest toimub nädalalõpuni Ikla-Ainazi piiripunktis kaubaveokite tollivormistuse ja piiriületuse aja mõõtmine.

Mõõtmine toimub rahvusvahelise Lufzetteli projekti uuringu raames. Uuringu käigus saavad veoautode juhid piiripunktis tolliametnikult täitmiseks eesti- , vene- või ingliskeelse ankeedi. Uuring viiakse läbi kõikide kaubaliikide osas. Täidetavas ankeedis on kaubaliigid jagatud kolme kategooriasse: kiirestiriknev kaup, muu piirangutega kaup, ülejäänud kaubad.

Samuti on uuringusse haaratud kõik tolliprotseduurid:

tühi veok ? ilma kaubata sisenevad veokid;vabasse ringlusse ? kaubad, mis deklareeritakse vabasse ringlusse riiki sisenemise tollipunktis;transiit;muu.

Toimingu mõõtmist alustatakse momendil, kui sõiduk peatud piiril. Seda ka siis, kui veok jääb seisma järjekorra lõppu. Toimingu lõpuks loetakse hetke, kui sõiduki tollivormistus on lõppenud ja juht võib takistusteta jätkata teekonda. Kogu toimingu vältel mõõdistatakse kõikidele operatsioonidele (passikontroll, tollivormistus jne) kuluvat aega.

Euroopas tunnustatud tavade järgi ei tohi piiriületuse ja tollivormistuse aeg ületada kahte tundi. Uuringust saadavat infot kasutataksegi pudelikaelte likvideerimiseks Euroopa piiridel.

Hetkel kuum