Tulus koostöö kohtunikuga

Sirje Niitra 06. november 2001, 00:00

Kolleegide seas on Mägi tuntud suurte ja rahaliselt kasulike pankrotiasjade lahendajana, kel on hea koostöö Tallinna linnakohtu kohtuniku Jüri Mesipuuga.

Mesipuu ütles, et kutsus Arno Mägi TV1 ajutiseks pankrotihalduriks, kuna tal on üks paremaid sel alal tegutsevaid büroosid Eestis. Kohtuniku sõnul on tegu suure ja keeruka pankrotiasjaga, mille lahtiharutamine vajab head asjatundjat. Kehtiv halduritunnistus oli Mägil sellal olemas, kinnitas ta.

Arno Mägi ütles algul, et tema tunnistus, mis lubab haldurina töötada, pikendati reedel, siis parandas ennast, et esmaspäeval. Samal päeval tegi kohtunik ka määruse Mägi TV1 ajutiseks pankrotihalduriks määramise kohta. Selle aasta mai lõpul ütles Mägi Äripäevale, et on otsustanud pankrotihalduri ameti maha panna ja hakata tegelema ettevõtete saneerimisega. Tema halduritunnistus aegus mõne aja pärast.

Mägi sõnul sundisid teda haldurina jätkama pooleliolevad pankrotiasjad, eelkõige aga Ookean, millega seoses peab ta lähiajal Lõuna-Aafrika ülemkohtusse minema.

Tööd TV1 pankrotihaldurina hindas ta huvitavaks, kuna pole varem telejaama probleemidega kokku puutunud. ?See pakkumine tuli kohtust, mina olin passiivne pool,? selgitas ta. Mägi sõnul vabastas justiitsministeeriumi atesteerimiskomisjon ta eksami tegemisest varasemate tööde põhjal.

Mägi pankrotihaldureist kolleegide sõnul on see esimene kord, kui riiklik atesteerimiskomisjon kellegi iga kolme aasta tagant toimuvast eksamist vabastas. Üks tuntumaid pankrotihaldureid ja selle ala õpetajaid Tiina Mitt ütles, et kirjutas kolme aasta eest pika avalduse, kus loetles üles kõik oma saavutused, paludes ennast eksami sooritamisest vabastada, kuid seda ei tehtud. Tema teada pole seni veel ühegi pankrotihalduri tunnistust eksamit tegemata pikendatud, ehkki seadus seda erandkorras lubab.

TV1 pankrotti hindas ta haldurile väga tulusaks tööks.

Ka teine tuntud pankrotihaldur Terje Eipre rääkis, kuidas ta taotles enda eksamist vabastamist ja kuidas sellest keelduti. ?Mulle öeldi justiitsministeeriumist, et kaks korda peavad eksami tegema eranditult kõik pankrotihaldurid ja alles kolmandast võib vabastust taotleda,? selgitas ta. Eipre ütles, et ka teda pani imestama, kuidas Mägi sai nii ootamatult ja eksamit sooritamata halduri ametisse tagasi tulla.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristiina Herodes ütles, et atesteerimiskomisjonil on õigus lugeda pankrotihaldur atesteerituks ka eksamit sooritamata. Seni on eksamist vabastatud pankrotihaldurid Urmas Tross, Andres Hermet ja Mati Merimaa. 26. oktoobril, mil väidetavalt pikendati Mägi halduritunnistus, sooritasid kirjaliku eksami 18 pankrotihaldurit.

TV1 võlanõuded ulatuvad 100 miljoni kroonini. Pankrotihalduri tasu moodustab sellest minimaalselt ühe protsendi, kuid Mägi on tavaliselt rohkem teeninud. Kevadel ütles ta Äripäevale, et halduri töötasu on kahanenud varasemalt neljalt-viielt protsendilt kolme protsendi peale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing