6. november 2001 kell 7:51

Börsiülevaade: tehnoloogiasektor positiivse surve all

Välisturgude maaklerite sõnul peaks Euroopa tehnoloogiasektor alustama täna tugevalt, kuna eile avaldatud võrguseadmete tootja Cisco näitasid osadele investoritele, et hullemad ajad on selja taga.

Teiselt poolt oodatakse, et täna õhtul kärbib USA Keskpank järjekordselt intressimäärasid, et alandada ettevõtete intressikulusid ning selle läbi elavdada majandust.

Suure tõenäosusega võib arvata, et selline trendimuutus kutsub täna investoreid Tallinna börsile eelkõige Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiad ostma.

Nädala esimesse kauplemispäeva tõi elevust Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga tehtud 200 000 väärtpaberi suurune plokktehing, mis kergitas Tallinna börsi päevakäibe 37,4 mln kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1. juunit.

Hansapanga maakler Romet Tepperi sõnul oli suur plokktehing tingitud sellest, et seekord õnnestus pangal kahe välisinvestori tehingusoovid ühendada.

Peale 25 tehingut lõpetas aktsia päeva 137 kroonil ehk 0,2% madalamal kui möödunud reedel.

Kuigi Eesti Telekomi aktsiaga kaubeldi eile passiivselt oli tunda kerget ostuhuvi, mis vedas aktsia päeva lõpuks 56,50 kroonini ehk 0,4% kõrgemale reedesest sulgemistasemest.

Romet Tepperi sõnul on Eesti Telekomi aktsia viimasel ajal passiivsemaks muutunud seetõttu, et Londonis on Eesti Telekomi GDRi vastu suunatud müügisurve raugenud ning aktiivsus madal.

Eesti Telekomi liikumine võib oluliselt sõltuda ka Sideametist, mis võib Eesti Mobiiltelefoni negatiivse stsenaariumi kohaselt nimetada olulise turujõuga ettevõtjaks.

Hetkel kuum