Viktoria Korpan • 6. november 2001 kell 14:16

MicroLinkil õnnestus siiski arvutitootja liidrikoht säilitada

MicroLink Arvutid müüs oktoobris 1 949 arvutit ja serverit, mis on 17% võrra enam kui septembris. Eestis müüdi 1503 arvutit ja 454 arvutit Lätis.

Eesti suuruselt teine arvutitootja AS Ordi müüs oktoobris 1346 arvutit, mis oli ettevõtte läbi aegade parim tulemus. Eelmise aasta oktoobris tootis Ordi 855 ja MicroLink 1281 arvutit.

MicroLinki ärimüügi divisjoni konsolideeritud käive moodustas esialgsetel andmetel oktoobris 36 miljonit krooni, mis on 12% protsendi võrra suurem kui septembris, teatas ASi MicroLink Arvutid tootejuht Mart Sepp.

Interneti müügikanali arvutid.com käive moodustas 2,6 miljonit krooni.

MicroLink Arvutid juhataja Mait Rahi sõnul oli oktoobris enimmüüdud arvutimudel Pentium 4 protsessoriga. Pentium 4 protsessoriga süsteemide müügi osakaal MicroLinki arvutite kogumüügist Eestis oktoobris oli 35%.

MicroLinki ärimüügi divisjoni juht Aivar Paalbergi hinnangul olid oktoobri tulemused ootuspärased.

'Jaemüügi sulgemisele järgnenud lühiajaline käibe langus on asendunud kasvuga,' ütles Paalberg. 'Lisaks brutokasumi kasvule on rõõmustav trend ka selle struktuuri muutus. Divisjonis edasimüügiga tegelevad ettevõtete müügis on üha suurem osa äriklientidele suunatud teenustel.'

Ärimüügi divisjon teenis oktoobris 0,4 miljonit krooni netokasumit.

MicroLinki ärimüügi divisjon on üks viiest divisjonist MicroLinki grupis. Divisjoni kuuluvad MicroLink Arvutid ja MicroLink Astrodata Eestis ning MicroLink Datori ja VAR Lätis.

Hetkel kuum