Ülo Toomsalu • 6. november 2001 kell 6:18

Piraat-Windows XP Kadaka turul 250 krooni

Kuigi Microsoft soovis Windows XPst teha kopeerimiskindla programmi, võib piraatversioone leida nii Aasia tänavaturgudelt ja internetist kui ka Tallinnast Kadaka turult, kirjutab Postimees.

Postimehe katsel Kadaka turult XPd leida küsiti kataloogis toodud, silti «Final version» kandva plaadi eest 250 krooni, lisaks anti veel garantii, et programm töötab, ja vajadusel lubati käivitamisel aidata. Arusaamatuks jäi, kas tegemist oli kodukasutajatele või ettevõtetele mõeldud versiooniga. Arvutikaupluses maksab XP 3400st kuni 6800 kroonini.

Tarkvarakoopiad on välja ilmunud interneti jututubades, kus neid allalaadimiseks välja pakutakse, samuti veebilehekülgedel. Samuti on saadaval programme, mis võimaldavad välistada Xpsse ehitatud piraatlusevastaste mehhanismide rakendumise.

Osta.ee internetioksjonil võib Windows XP plaadi saada 33 kuni 100 krooni eest. Osta.ee internetioksjoni klienditoe administraatori Helena Augi sõnul ei saa osta.ee pakkumist maha võtta, kui oksjonireegleid pole rikutud. ?Küll saame seda teha juhul, kui autorikaitse sunnib, siis saame sama kirja saata inimestele põhjenduseks.?

Hetkel kuum