Saku tulemuste suhtes ükskõikne

Raivo Sormunen 07. november 2001, 00:00

Üle 4100 aktsionäriga Saku Õlletehase kolmanda kvartali majandustulemused investoreid Tallinna börsile ei meelitanud. Esmaspäeval 1,7 üles roninud õlletootja aktsia sulgus eile ühe väiketehingu tulemusena 58,50 kroonil ehk samal tasemel kui päev varem.

Kuigi Saku Õlletehas teenis õlletööstuste jaoks meeldiva kolmanda kvartaliga 3,96 krooni kasumit aktsia kohta, ei peeta ettevõtte aktsiat sellel hinnatasemel eriti atraktiivseks investeeringuks.

Peamiseks probleemiks peetakse seda, et Saku Õlletehas on korralikult välja arenenud, stabiilne ning ta potentsiaal kiireks kasvuks on väga väike.

Võrreldes teiste suuremat kasvupotentsiaali omavate ettevõtetega on õlletööstuse aktsia praegune 7,1ne P/E (hinna/tulu) suhe kohaliku turu jaoks ehk veidi kallis.

Samas püüab seda taandada Saku Õlletehase korralik dividendipoliitika.

Eilse päeva suurimaks tõusjaks oli päev varem oma kvartalitulemused avaldanud Harju Elektri aktsia, mis sulgus 27 kroonil ehk 7,6 plussis. Pärast terrorirünnakut pole aktsia nii kõrgel viibinud.

Tänu 40 000 aktsia suurusele plokktehingule näitas päeva suurimat käivet Norma aktsia. Kuigi aktsia sulgus 49,50 kroonil ehk 0,8 kõrgemal kui päev varem, liikusid aktsia hinnanoteeringud päevaga vaikselt allapoole.

Tavapärasest suurem huvi oli eile kommitootja Kalev aktsiate vastu. Viie tehingu käigus ligi 0,2 mln kroonist käivet näidanud aktsia sulgus 20,30 kroonil ehk 1,5 plussis.

Börsi kahe liideraktsiaga kaubeldi eile passiivselt ning stabiilselt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing