Ülo Toomsalu • 6. november 2001 kell 6:46

Veapunktid tõrjuvad ohtlikud juhid roolist

Järgmise aasta märtsist võib kehtima hakata veapunktisüsteem, mille järgi saavad juhid iga rikkumise eest veapunkte. Liiklusasjatundjate hinnangul säästab selline süsteem aasta jooksul 30-40 inimese elu, kirjutab Postimees.

Uus karistusseadustik ei näe enam ette, et politsei võtab autojuhilt karistuseks juhiloa ära. Siis võib seda teha üksnes kohus ja kriminaalkuriteo puhul.

Praegu teede- ja sideministeeriumist kooskõlastusringile läinud eelnõu pakub asenduse juhilubade äravõtmisele. Eelnõu autor, ministeeriumi nõunik Hellat Rumvolt ütles, et kavade kohaselt peaks seadusemuudatus jõudma riigikogus vastuvõtmisele märtsiks.

Rumvolti hinnangul oleks veapunktide abil võimalik Eestis säästa 30-40 inimelu aastas. ?Ma olen kindel, et valdavalt on ühiskond selliseks süsteemiks valmis,? ütles ta.

Veapunktisüsteemi järgi teenib juht iga õigusrikkumisega vastava arvu punkte. Kui 15 punkti on täis, siis esimesel korral katkeb automaatselt juhtimisõigus üheks kuuks. Kui 15 veapunkti on saanud täis teist korda, kaotab juht juhtimisõiguse aastaks ning kolmandal korral kaheks aastaks. Trahvid ja kriminaalkaristused liiklusrikkumiste eest jäävad alles.

Hetkel kuum