Bensiini hind langeb alla 9 krooni

Peep Sooman 08. november 2001, 00:00

Automaatjaamades peaks hind olema mitukümmend senti madalam.

Shell Eesti jaemüügijuht Jaak Mikkel ütles, et kui trend jääb maailmaturul samaks, siis avaldab see mõju ka kohalikule jaemüügiturule. ?Oluline on, kuidas tuleb regiooni hulgimüügiturg hinnalangusega kaasa,? sõnas Mikkel.

?Teoreetiliselt võiks olla nii,? kommenteeris Mikkel bensiini 95 liitri hinna langemist lähiajal alla 9 krooni. ?See pole mingi maagiline piir,? lausus ta. ?Tõenäoline on, et hind langeb,? lisas ta. Konkreetset hinnalanguse prognoosi ei soovinud ta teha.

Mikkeli sõnul on Shell Eesti jooksvalt kahjumis. Praegu maksab Shelli tanklates bensiini 95 liiter 9 krooni 35 senti, ka diislikütus on võrreldes suvise üheksa ja poole krooniga märgatavalt odavnenud, praegu maksab see Shellis 8 krooni 95 senti.

Alexela Oili peadirektor Heiti Hääl ütles, et hinna langus kõlab realistlikult. ?Nii diislikütus kui bensiin on viimase nädalaga langenud (maailmaturul ? toim.), 20-30sendiline langus võib tulla,? lausus Hääl. Tema hinnangul pole lähema paari kuu jooksul maailmaturul hinnatõusu oodata, seega peaks ka alanevad kütusehinnad Eestis seniks stabiilseks jääma. Hääle sõnul on Alexelal tänavu mullusest parem aasta, ettevõtte ei teeni kasumit ega ole ka kahjumis.

Neste Eesti jaemüügijuht Artur Praun sõnas samuti, et kui hind püsib maailmaturul praegusel tasemel, siis on ilmselt oodata langust, täpsemalt ei soovinud ta langust prognoosida. ?Ka meie kütuse ostuhind baseerub Rotterdami noteeringul, seos maailmaturu ja Neste hindade vahel on olemas,? ütles ta.

Tänavu müüvad kütusemüüjad bensiini kõrgema marginaaliga kui näiteks üle-eelmisel aastal. Prauni sõnul on see tingitud sellest, et veel 1999. ning 2000. aastal oli Eestis palju salakütust, millega tuli konkureerida. ?Konkurents on normaliseerunud,? lisas ta.

Neste automaatjaamades maksab bensiini Futura 95 liiter sõltuvalt jaama asukohast 8 krooni 95 senti kuni 9 krooni 10 senti, konkurentide prognoose arvestades maksaks bensiiniliiter languse korral sealgi paarkümmend senti vähem.

Äripäeva analüütik Tõnis Oja sõnas, et tema märkimisväärset hinnalangust tulemas ei näe. ?Mullused rekordkõrged hinnad harjutasid tarbija ära, praegu on tarbija õnnelik,? leidis Oja. ?Käibed ja marginaalid on suurenenud, käesoleva aasta majandustulemuste põhjal saab nii mõnigi kütusemüüja Äripäeva TOP 100s kõrge koha,? lisas Oja.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja asetäitja Marek Uusküla ütles, et praegu kehtiva seaduse kohaselt pole mootorkütuse aktsiisi tõusu näha. ?Töötamisel on uus alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisiseadus, mis jõustub 2003. aasta 1. jaanuaril, kui midagi muutub, siis sel ajal,? lausus Uusküla. Tema sõnul rahandusministeerium kütuseaktsiiside tõusu kohta veel ettepanekut teinud pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing