Kadaka turust saab hüpermarket

Peep Sooman 13. november 2001, 00:00

Järgmise aasta jooksul investeerib Kadaka turu ja kaubanduskeskuse omanik AS Combinent praeguseks 80 miljonit krooni maksma läinud hoonesse veel 100 miljonit krooni.

ASi Combinent juhatuse esimees Aivar Leinemann ütles, et tänapäeva kaubandus tähendab eelkõige suuri kauplusi. ?Turukauplemine väheneb,? lausus ta. Leinemanni sõnul jääb kokku enam kui 26 000ruutmeetrisele alale turukaubandust umbes 15 protsenti, ülejäänud pind antakse rendile kauplustele. ?Toimub korrastamine, jäävad need, kes on võimelised korrektset kaubandust teostama,? sõnas ta. ?Meie mõte on teha suurim Mustamäele ja Nõmmele orienteeritud kaubanduskeskus, nagu on Sikupilli Lasnamäele või Rocca al Mare keskus Õismäele,? lisas ta. Hoolimata turukaubanduse kokkukuivamisest püütakse keskusesse meelitada ka turiste. AS Combinent jääb kinnisvaraarendajaks, kes ise kaubandusega tegelema ei hakka.

Soome kaubanduskontserni SOK poolt juhitavate Prismade tegevdirektor Liisi Jauho ütles, et Prisma ja AS Combinent on juba lepingu 11 000 ruutmeetri rentimiseks sõlminud, lepingu tingimusi ei soostunud Jauho avalikustama. ?Mustamäel pole suurt poodi, ühel korrusel olevat hüpermarketit,? põhjendas Jauho uue Prisma loomist. Paralleelselt uue kauplusega sulgeb SOK Viru Hotellis tegutsev Sokose kaubamaja.

Discounter-tüüpi Säästumarketi toidupoeketi juhataja Maldar Mäesalu ütles, kõigi eelduste kohaselt on uue keskuse rajamine mõistlik. ?Mustamäe on siiani ühe korraliku kaubakeskuseta,? sõnas ta. ?Loomulikult mõjutab see ka meie samas piirkonnas olevate poodide käibeid, kuid kindlasti ei sunni see meid mõnda kauplust kinni panema,? lisas ta.

Lisaks tuleva aasta oktoobris sisse kolivale Prismale on Kadaka Kaubanduskeskusesse tänavu novembris kolinud spordikaupade müüja Sportland ja riidepood Hinnastopp. Oktoobris asus sinna kodukaupade müüja Koduextra, kevadel prillipood Eagle Vision ja muusikapood Kaljuste Music Shop. Praegu on kaubanduskeskuse hoone suurus 15 000 m2.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing