Ministritool muutis elustiili

Liina Leiten 16. november 2001, 00:00

Kõige rohkem on Hololeil kahju, et intensiivsed päevad ei ole jätnud aega sisuka mõttetegevuse jaoks. ?Kogu aeg peab vaatama, kuidas ühelt kohtumiselt teisele saad ja kuidas suudad asjade tausta endale kiiresti selgeks teha,? ei ole esimene kuu majandusministrina Hololeid hellitanud. ?Varem oli ikka lootust ja rõõmu viljakaid mõtteid mõelda.?

Enamasti lõpetab värske minister tööpäeva kella kaheksa paiku õhtul, kuid erandiks ei ole pikemadki päevad. Esimesel ametikuul on õnnestunud küll omale hoida nädalavahetused, kuid Hololei on kindel, et mida lähemale jõuab aasta lõpp, seda enam tuleb laupäeval-pühapäevalgi ette mitmesuguseid üritusi.

Kui majandusministril õnnestub olla kodanik Henrik Hololei, siis üritab ta lõõgastuda, mis õnnestub hästi muusikat kuulates. Side muusikaga on pärit 1980. aastate teisest poolest, mil hobiks oli plaatide vahetamine ja lugude lindistamine. Ehkki suuremad lemmikud on pärit just sellest ajast, armastab Hololei kuulata erinevat laadi muusikat. ?Muusikas ei ole midagi, mis vastu hakkaks ? kõik sõltub sellest, millises miljöös kuulata,? tõdeb Hololei, kelle viimatiste kontserdielamuste hulka kuulub nii Yes kui Roxette.

Ka autos istudes eelistab Hololei hoida lahti raadiojaama, kust muusikat tuleb, vältides sel ajal uudiste kuulamist. ?Autosõidul saab suhteliselt rahulikult hetke puhata ja ennast välja lülitada,? nendib Hololei, kes autos sõidab kõrvalistmel, kuna endal juhilube pole.

Muul ajal kuulab minister uudiseid tihti. Eelmise majandusministri ajal polnud ministri kabinetis televiisorit, kuid kui Hololei ameti üle võttis, siis esimene soov oli kabinetti teler saada. ?Olen harjunud, et mul on CNN või BBC kogu aeg lahti,? põhjendab ta.

Lisaks uudistele jälgib Hololei pidevalt sporti. ?Sporditegemise aktiivne vorm on selgelt asendunud passiivse vormiga, ehkki tõenäoliselt geneetilistest põhjustest on see alati tugevalt esil olnud,? räägib tuntud spordikommentaatori poeg. Kui varem jälgis noor Hololei spordisündmusi laias diapasoonis, siis nüüd on terad sõkaldest eraldunud ning huviorbiiti on jäänud jalgpall, korvpall, kergejõustik.

Spordivõistluste kõrval meeldib Hololeile vaadata Inglise seriaale. Tallinna 7. Keskkooli vilistlasena, kelle jaoks koolipõlves on Inglismaa ja inglaslikkus kogu aeg esiplaanil olnud, tunneb ta inglaste olemuse, käitumise ja kultuuritraditsioonide vastu erilist sümpaatiat. Sestap on ka London Hololei lemmiklinn Euroopas.

Euroopasse ja mujale maailma on tänast ministrit ja endist eurointegratsioonibüroo juhti viinud peamiselt töö. Tasakaaluks rohketele töösõitudele naudib ministripere pigem kodus olemist. Nii nagu pole autojuhilube Henrik Hololeil, nii pole neid ka tema naisel. Sestap käib pere sageli jalutamas. Et elatakse Kadrioru pargi lähedal, siis on sellest kujunenud ka nende meeliskoht.

Nädalavahetuse jalutuskäigud päädivad sageli mõnes Tallinna restoranis, kuna pere naudib väljas söömist. Väljas söömine on Hololei sõnul ühtlasi tema suuremaid kuluartikleid, kuid kulude-tulede tasakaalu see siiski ei ohusta. ?Meie eelarve on päris hästi plussis,? nendib Hololei, kelle pere sissetulek ühe liikme kohta on ca 15 000 krooni.

Igapäevasest elust ülejääv raha leiab aeg-ajalt tee Hololei aktsiaportfelli. Et minevikus ei ole sugugi mitte iga investeering edukaks osutunud, peab majandusminister vajalikuks aeg-ajalt oma portfell üle vaadata. ?Mõnikord on vaja lühiajalise investori põhimõte muuta pikaajalise investori omaks,? tõdeb ta ning lisab, et tasakaalustamata ja kaalutlemata riske talle võtta ei meeldi.

Investeeringuid kinnisvarasse minister hetkel ei planeeri. Laenuga mitu aastat tagasi ostetud neljatoaline korter 50. aastatel Kadrioru veerele ehitatud majas rahuldab kolmeliikmelise pere vajadusi täiesti. ?Ma ei ole endas leidnud majas elaja tüüpi,? ei unista eluaeg korteris elanud Hololei oma majast. ?Tõenäoliselt ei meeldiks mulle väljas nokitseda, ehkki otse loodusesse hüpata oleks ju tore.? Praegu aga hüppab Hololei bussi peale, kui tal tekib soov loodusesse minna, ning on 25 minuti pärast vanemate suvilas.

Vanematega suhtleb minister palju. Telefonikõne emale-isale on kindel osa tema päevast. Nii elukaaslase ema kui ka Henrik Hololei vanemad hoiavad sageli 2,5aastast Helene Britti. ?Pean põlvkondadevahelist kokkukuuluvust väga tähtsaks,? rõhutab Hololei. Eriti oluliseks peab endine euroametnik seda väikeste ja paiksete rahvast puhul, nagu eestlased on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing