Inge Rumessen • 16. november 2001 kell 15:26

Haridusamet ei nõustu Pakosta vastu esitatud süüdistustega

Haridusamet leiab, et eile 17 volikogu liikme poolt algatatud umbusaldusavaldus abilinnapea Liisa Pakosta vastu on tendentslik. Seda juba seetõttu, et abilinnapea Pakosta ja tema kureeritav Haridusamet on umbusaldusavalduses nimetatud tegemistes lähtunud Tallinna Linnavolikogus absoluutse häälteenamusega vastuvõetud otsustest.

Haridusamet peab kummaliseks ka etteheidet, nagu ei lubaks abilinnapea Haridusametil välja kuulutada uut riigihanget Tallinna Pirita Majandusgümnaasiumi juurdeehituse peatöövõtja leidmiseks.

Pirita Majandusgümnaasiumis viidi selle aasta alguses läbi riigihankekonkurss. Odavaimaks hinnapakkumiseks kujunes 90 miljonit krooni, mis oli taotluseelarvest kolmandiku võrra suurem. Sellise pakkumise realiseerimine oleks tõstnud ühe õpilaskoha maksumuseks u. 130.000 krooni, mis oleks olnud selgelt raharaiskamine. Seni on Tallinna kalleim kool Nõmme Põhikool, mille maksumus õpilase kohta oli u. 70.000 krooni.

Tallinna Haridusameti poolt Pirita Majandusgümnaasiumi renoveerimisprojekti kohta tehtud analüüs kinnitab, et olemasolev projekt on liialt laiaulatuslik, mahukas ning priiskav. Selle realiseerimine täies mahus olukorras, kus Merivälja Algkool kasvab kahe järgneva aasta jooksul täielikult üheksa klassiga põhikooliks, on küsitav. Sellele on korduvalt viidanud ka abilinnapea Liisa Pakosta.

2001. aasta eelarves oli algselt ette nähtud Pirita Majandusgümnaasiumi juurdeehituseks 14 miljonit krooni. Linnavolikogu vähendas 18. oktoobril seda summat teise lisaeelarvega 3 miljoni kroonini. Selle eest tehakse kütte-, vee- ja kanalisatsioonitorustike vahetus ja renoveeritakse söökla-ning köögikompleks, ostetakse uued köögiseadmed ning sööklamööbel. Remondi lõppemisel vastavad söökla ja köögikompleks kõikidele tervisekaitse

nõudmistele.

Haridusasutuste investeeringute kava 2002-2006 esialgses projektis esitas Tallinna Haridusamet linnavalitsusele ettepaneku viia Pirita linnaosas esmalt lõpuni Merivälja Põhikooli, kui kiiresti kasvava asutuse, ehitus ning seejärel asuda renoveerima Pirita Majandusgümnaasiumi hooneid. Projekti arutelul leppisid koalitsiooni- ja opositsiooni partnerid leppisid kokku, et Pirita linnaosa prioriteediks on Pirita Majandusgümnaasiumi renoveerimine.

Seda muutust aktsepteeris Isamaaliit, Reformierakond, Keskerakond jt. Tallinna linna järgmise aasta eelarve projektis on Pirita Majandusgümnaasiumi renoveerimise esimeseks etapiks ette nähtud 18,3 miljonit krooni.

Hetkel kuum