Eesti Telekomi võiduseeria katkes

Raivo Sormunen 20. november 2001, 00:00

Eile katkes Tallinna väärtpaberibörsil Eesti Telekomi aktsia pikk tõususeeria. Novembris senini veel kordagi kaotuskibedust tunda saanud aktsia odavnes päevaga 2,2 ning taandus 66,25 kroonini. Ülejäänud aktsiate osas suuri hinnaliikumisi ei olnud.

Pärast terroristide rünnakut veidi enam kui kahe kuuga 60 kerkinud Eesti Telekomi aktsia liikus eile tõusvate Euroopa telekomisektori aktsiate suhtes vastassuunas.

Viimaste kuudega oma Euroopa konkurentidest keskmiselt kiiremat ülesliikumist näidanud Eesti Telekomi GDR oli löögi all ka Londonis, kus ta odavnes päevaga 2,6 ning sulgus 11,225 dollaril ehk aktsiatesse ümberpanduna 66,50 kroonil.

Viimase nelja kuu kõrgeimate tasemeteni jõudnud Euroopa tehnoloogiasektor ja telekomisektor jätkasid aga eile küllalt kobedat tõusu, mida ei osanud vettpidavalt lahti seletada ka välisturgude maaklerid.

Veidi võis maaklerite sõnul investorite rahakotte avada British Telecomi mobiiliüksuse eilne edukas börsile tulek. Samuti on rahapaigutajate põhilootused üles seatud sellele, et telekomisektor peaks järgmisel aastal näitama ennast paremast küljest kui tänavu.

Hansapanga ja Norma aktsiad püsisid eilse päeva jooksul küllalt stabiilselt reedeste hinnatasemete juures.

Üsna suurt elevust oli aga vabaturul tunda seal ainsana noteeritud erastamisväärtpaberi vastu.

Õigusvastaselt võõrandatud vara kompenseerimiseks välja antud hüvitusväärtpaber kerkis aktiivse 20 tehingu käigus 0,9, tasemeni 59,6 senti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing