20. november 2001 kell 22:00

Pensionärid eile valitsuse kallal

Meeleavaldusel pensionäridest ümber piiratud sotsiaalminister Eiki Nestor ütles, et arvestas meeleavaldusele tulles võimalike küsimustega.

?Olin miitingul ka eelmisel aastal ja ka siis tulid inimesed minu juurde, hakkasid muredest rääkima,? sõnas Nestor.

Osa pensionäre süüdistas ka Nestorit praeguses olukorras. ?Kuid konstruktiivseid ettepanekuid keegi ei teinud,? sõnas minister.

Kohalolijad uurisid opositsiooni esindaja Villu Reiljani käest ka seda, kas oleks kohe samal päeval võimalik valitsust kukutada. Reiljan soovitas siiski valida demokraatlikud lahendused.

Meeleavaldusel kõnelenud Eesti Pensionäride Liidu esimees Harri Kärtner luges ette pöördumise riigikogule. Pöördumises sisalduv nõue, et pension peab lähiajal olema 50 protsenti keskmisest palgast, teenis Toompeal leige aplausi.

Pensionäride meeleavaldusel kõnelenud Keskerakonna Pärnu osakonna liige Herme Endoja sõnas, et koalitsioon tallab jalgade alla Keskerakonna koostatud eelnõud, mis võiksid eakamate inimeste olukorda parandada. ?Kolmikliidu teerull veereb kõigest üle,? sõnas ta.

Koalitsiooni süüdistas ka Endoja eel kõnelenud Mai Treial Eestimaa Rahvaliidust, öeldes, et kõikidel vanusegruppidel on õigus inimväärsele elule, aga koalitsiooni poliitika ei arvesta pensionäridega.

Meeleavaldusel viibinud mõõduka Ivar Tallo sõnul ei tulnud meeleavaldajate rohkus üllatusena. ?Nagu avaliku arvamuse küsitlused näitavad, on rahva toimetulek halvenenud,? lausus ta.

Meeleolu oli meeleavaldusel rahulik, inimesed kuulasid kõnesid, rääkisid omavahel, pakuti teed. Üks vanem daam pöördus tervise halvenedes abi saamiseks kiirabibrigaadi poole.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum