Ülo Toomsalu • 26. november 2001 kell 6:12

Vastseliina puidutööstus saab sooja uuest katlamajast

Reedel avati Vastseliinas ASi Förmann NT puidutööstuses uus katlamaja ja kaks kuivatit. Puidutööstuse juht Henni Nassar loodab, et viiemiljoniline investeering tasub end peagi ära, kirjutab Võrumaa Teataja.

1992. aasta detsembris asutatud puidufirma lõikamismaht on praeguseks kasvanud kolme tuhande tihumeetri ümarpalgini kuus. ?Saetööstused on minu arvates Eestis üle investeeritud, selles osas me laienemist ei plaani. Lõikamismahtu me suurendada ei taha, pearõhk läheb puidu väärtustamisele,? räägib 62 töötajaga firma juht. Kuivatid ehitatigi puidu väärtuse tõstmiseks.

Kuivatite tööks vajaliku katlamaja seaded tarnis ja paigaldas OÜ Märja. Selle juht Pavel Bogdanov usub, et puukoorel ja saepuruküttel töötav katel on saetööstusele kasulik.

Henni Nassar tunnistas, et varem valmistasid puidujäätmed talle peavalu. Ühemegavatine katel tagab selle, et ettevõte saab kasutada odavat kütet. Katlamaja hoone ja kuivati abiruumid ehitas AS Kurmik.

Kaks 80tihumeetrist kuivatit ja tööstusruumid saavad sooja uuest katlamajast. Sealt hakatakse kütma ka peagi valmivat hoonet, kus alustatakse puidu hööveldamisega.

Vastseliina vallavanema Kadi Kauri sõnul pole nii suurt investeeringut nii lühikese aja jooksul nende valda varem tehtud. ?Hästi läheb vallal, kellel on tubli, elanikele töökohti pakkuv firma. Meil on selleks AS Förmann NT,? tunnustas vallavanem. Koostöö tulemusena valmis tööstusala detailplaneering, mis lubab firmal edasi areneda.

Sel kevadel tunnistati AS Förmann NT möödunud aasta majandusnäitajate järgi Võrumaa edukaimaks keskmise suurusega ettevõtteks.

Hetkel kuum