Väljendusrikas telefon tavatarbijatele

Tarmo Riisenberg 29. november 2001, 00:00

Uue Siemensi kasutamine mõne päeva vältel tõestaski just seda: see on telefon inimestele, kes tahavad, et nende telefon oleks vajadusel kasutatav igas olukorras. Samas ei ole C45 telefon, mille omajad peaksid tegelema äratundmismänguga, et leida oma telefoni ühtemoodi hallide või siniste aparaatide hulgast.

Telefonide isikupära eest hoolitsevad CLIPitTM esi- ja tagakorpused, mille vahetamine võimaldab muuta telefoni välimust paari hetkega. Vahetavate korpuste ettevalmistamisel aitas Siemensit Pariisis tegutsev moekonsultant Li Edelkoort, kelle soovituste alusel valiti vahetatavateks korpusevärvideks Dry Savanna, Hot Magma, Techno Ocean ja Fresh Lemon. Kaheksale põhivärvile lisanduvad veel ka kuue lepingulise partneri poolt Siemensile toodetavad korpused, selle tulemusena peaks alati olema võimalik leida oma soovidele vastav.

Kellel aga tootja poolt pakutavatest korpustest ei piisa, saab sobiva disainida ise internetis aadressil www.my-siemens.com/city. Selline lõbu pole aga odav, enda poolt disainitud korpus läheb maksma 60 eurot ehk ligi 940 krooni.

Samalt aadressilt leiab iga huviline ka põhjaliku valiku helinaid, taustapilte ja screensavereid, mille kasutamine aitab telefoni veelgi rohkem oma soovidele meelepäraseks muuta. Telefoni mällu saab laadida neli isiklikku helinatooni, koos juba olemasolevatega on neid siis juba 24. Telefoni mällu saab salvestada ka kuni 50 telefoninumbrit, SIM-kaardile aga kuni 250 numbrit.

Väikesed mõõtmed ja kaheksat meenutav väliskuju teevad mugavaks ka C45 kasutamise. Tagasihoidlikud mõõtmed tagavad selle, et telefoni mugav kanda näiteks särgi või püksitaskus, ilma et selleks oleks vaja mingit eraldi hoidikut. Pisike probleem on vaid menüüklahvidega, mille kasutamine lähemal uurimisel harjumist nõuab. Näiteks Ericssoni kasutaja, kes on harjunud, et igal nupul on vaid üks funktsioon, mitte aga igal nupu otsal erinev, satub telefoni menüüsse minemise asemel vähemalt esimesel paarikümnel korral küll vastu võetud/vastamata kõnede valikusse uitama. Oma rolli mängib siin ka menüünuppude materjal: nende libe pind ei ole just parim, seda erinevalt numbriklahve katvast materjalist.

Loomulikult ei pääse uusimad telefonid ka meelelahutusest, Siemens C45 pakub selleks võimalust kasutada WAPi ja kolme mängu. Neist põnevaim on vast võitlusmäng BattleMail?, mis loodi spetsiaalselt Siemensi jaoks mängutootja BattleMail.com poolt. Lisaks n-ö telefoni vastu mängimisele saab soovi korral proovida jõudu ka sama telefoni omavate sõpradega.

Kasutajamugavust lisab ka funktsioon, mis tuletab õigel hetkel meelde telefoni mällu salvestatud sünnipäevad, samuti täiustatud lühisõnumite ehk SMSide saatmise võimalus. Sõnumite kirjutamisel saab soovi korral kasutada ka sõnasisestust, mis pakub sõnumi kirjutamisel välja kindlaid sõnu, tehes sõnumite saatmise nii lihtsamaks. Kes aga eelistab tavapärast sõnumite saatmist, võib selle funktsiooni oma telefonil välja lülitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing