Orto keskendub senisest rohkem ekspordile

29. november 2001, 09:44

Aastakümnete eest kõigi eestlaste seas populaarne olnud Orto on keskendud pärast sügisest omanikevahetust senisest rohkem oma igapäevase kosmeetika müügile väljapoole Eestit, kirjutab Postimees.

?Pelgalt koduturul opereerides on meie firma suurusel tootmisüksusel küllalt raske hakkama saada,? rääkis Orto peadirektor Timo Raimla. ?Seetõttu keskendumegi rohkem müügitöö parandamisele ning turundusele, sest tootmisseadmetesse ning tootearendusse on viimastel aastatel päris palju investeeritud,? märkis ta.

Aastaid Sampo Pangale ja tema eelkäijale kuulunud Orto ostis septembri lõpus Eesti kapitalile kuuluv Astro Invest, mille omanikeks on Krediidiinfo andmetel ärimehed Erich Rannu ja Jaak Anton ning osaühingud Apitex ja Astro Finantsgrupp, mis kuuluvad samadele isikutele.

Tehingu hinda ei soostunud Raimla siiski avaldama. Ka ei soostunud ta rääkima, kui suuri investeeringuid on tööstusesse lähema aasta jooksul vaja teha, sest alates 2003. aastast kehtivad ka neile euronõuded.

70 protsenti Orto Praegusest toodangust moodustab kosmeetika. Ülejäänud osa moodustab aga kodukeemia, mille vallas on Orto lipulaevaks tuntud kingahooldusvahendid.

Raimla sõnul on seni ettevõtte eksport üsna väike olnud, moodustades umbes 15 protsenti käibest. ?Põhiliseks turuks on olnud Läti, kuid nädala eest saatsime esimese ka Soome, kus meie Tallinna nahahaiguste haiglaga koostöös väljatöötatud kreem soojalt vastu võeti,? selgitas ta.

Tulevikus on Raimla sõnul plaanis minna ka Leedu, Rootsi ja Venemaa, aga ka Lääne-Euroopa turule, kus korraliku kvaliteedi ja tootmistingimuste korral on Raimla hinnangul võimalik läbi lüüa.

Eriti oluliseks peab Raimla minekut Venemaa turule. Seal toetaks neid nõukogudeajast tuntud kaubamärk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing