Ülo Toomsalu • 6. detsember 2001 kell 6:18

Vallavolikogu päästis esimehe kriminaalasjast

Pärnumaa Tahkuranna vallavolikogu ei andnud nõusolekut volikogu esimehe Avo Rahu kriminaalvastutusele võtmiseks, kohus oli algatanud vastava menetluse erasüüdistuse alusel, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu maakohus alustas kriminaalmenetlust Tahkuranna valla elaniku Romek Kosenkraniuse erasüüdistuskaebuse alusel septembris.

Kohtu määrusega anti kohtu alla Tahkuranna vallavanem Eeri Tammik ja vallavolikogu esimees Avo Rahu süüdistatuna laimu levitamises trükiajakirjanduses.

Kosenkranius süüdistab Tammikut ja Rahu selles, et nad Pärnu Postimehes ilmunud loos nimetasid teda valetajaks ja loodusereostajaks.

Kohtu 7. novembri istungil aga selgus kohtule ootamatult, et üks kohtualustest - Avo Rahu - on Pärnu maakohtu kaasistuja, keda ilma tema kaasistujaks esitanud volikogu loata ei saa kriminaalvastutusele võtta.

Kohtunik Olev Otsus andis välja uue määruse, millega lükati kriminaalmenetlus Rahu suhtes edasi kuni volikogu otsuseni.

Tahkuranna vallavolikogu reedesel istungil oli ühe punktina päevakorras kriminaalmenetluseks nõusoleku andmisest keeldumine. Otsus läks volikogus läbi napi häälteenamusega ehk seitsme poolthäälega, volikogusse kuulub 13 inimest.

Kosenkranius ütles, et teda üllatab, et volikogu esimees hiilib vastutusest kõrvale ja peidab end kohtuniku staatusest tuleneva puutumatuse taha, seadus nimelt võrdsustab kaasistujad kohtunikega.

Arusaamatused Tahkuranna vallavõimude ja osa külaelanike vahel tekkisid seoses spoonitehase rajamise kavatsusega.

Hetkel kuum