10. detsember 2001 kell 7:50

Börsiülevaade: Euroopa börsid stardivad kindla suunata

Kindlat pidepunkti, millest Euroopa turud saaksid kinni haarata ja edasi liikuda, täna pole. Oodatakse homset USA Keskpanga kossolekut ning jälgitakse sündmuste kulgu Afganistanis ning kütuseturul. Kõik see aga näitab, et turud avanevad ebakindlalt ning ilma kindla suunata.

Hommikusest kasumivõtmisest odavnema hakanud Tallinna börs suutis reedese päeva lõpus kosuda ja nädalale korraliku punkti panna.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia lõpetas kuuenda järjestikuse tõusupäeva 153,50 kroonil ning sulgus järjekordsel rekordtasemel pärast 30. augustit.

Kuigi reedene aktiivsus oli erinevalt kahest eelnevast päevast madalam ning tehingute arv ei küündinud sajanigi, liikusid aktsiad küllalt suurtes hinnakoridorides.

Enamiku reedesest 9,4 mln kroonisest päevakäibest andnud Hansapanga aktsia kõikus 151 ja 154 krooni vahel.

Nädala 70,25 krooni peal lõpetanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia liikus enda jaoks madala aktiivsusega päeval 1,75 krooni suuruses hinnaamplituudis.

Ettevaatlikult ning ilma kindla suunata liikusid nädala viimasel päeval ka Euroopa aktsiaturud.

Kuna ettevõtete kvartalitulemuste hooaeg on läbi, oodatakse üha uusi makromajandusnumbreid, mis võiks põhjendada aktsiaturgude rallit, mis algas börsidel vaid kümme päeva pärast terrorirünnakut ehk 21. septembril ning mis on kergitanud aktsiaid keskmiselt kolmandiku võrra.

Hetkel kuum