Raivo Sormunen • 17. detsember 2001 kell 22:00

Passiivne päev langetas Hansat

Suurte tehingute puudus hoidis Tallinna börsi käibe eile 6 mln krooni raames. Viimase poole kuu passiivsemal kauplemispäeval oli kindel suund vaid Hansapanga aktsial, mis sulgus 156,25 kroonil ehk 1,2% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Kuigi Hansapanga aktsia on möödunud kolmapäeva 160 krooni tasemetelt juba mõnevõrra taandunud, on ta detsembrikuu lõikes siiski veel 6,3% plussis.

Kuna aktsiad kipuvad aktiivsuse äralangemise tõttu odavnema, siis pole turu nõrkuses ka midagi ebaharilikku. Huvipuudus ja sellega kaasnev likviidsuse langus tuli eile välja ka Hansapanga hinnanoteeringute vahes, mis päevasiseselt kärises kuni 2 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia lõpetas 68 kroonil. Vaatamata 0,4% suurusele langusele püsis aktsia aga kindlalt raamides, kus ta reedel lõpetas. Väärtpaberi liikumine oli aga selgelt kehvem kui Euroopa telekomisektoril keskmiselt, mis põrkas peale möödunud nädala kasumihoiatuste tulva taas ülespoole. Tõus tundus olevat eeskätt tehniline. Väärtpabereid toetavaid uudiseid polnud ning ka kauplemisaktiivsus jäi vanal mandril eile nigelaks.

Möödunud nädalal negatiivsete kuulujuttude küüsi sattunud ja üles raputatud Norma aktsia oli eilseks täielikult maha jahtunud. Kui eelmisel nädalal kaubeldi väärtpaberiga keskmiselt paarkümmend korda päevas siis eile vahetas väärtpaber omanikku vaid korra. Siiski polnud tegemist kõige passiivsema päevaga, kuna 2. novembril ei kaubeldud Norma aktsiatega kordagi. Kokkuvõttes sulgus aktsia 51,50 kroonil ehk samal tasemel kui reedel.

Hetkel kuum