Tallinn sõlmib Nordeaga arvelduskrediidi lepingu

19. detsember 2001, 09:14

Tallinna linnavalitsus kavatseb oma tänasel istungil volitada finantsdirektor Ahti Kallastet alla kirjutama arvelduskrediidi lepingule Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaaliga, mis võimaldab linnal vajaduse korral minna arvelduskonto saldoga deebetisse, mis tähendab negatiivset saldot, teatab Raepress.

Arvelduskrediidi limiit on 100 miljonit krooni. Sõlmitav leping on tähtajatu ning linn saaks seda lõpetada mistahes ajal, teatades sellest pangale kirjalikult vähemalt 5 pangapäeva ette. Linnakassa juhataja Maire Kurmi sõnul on arvelduskrediidi leping kavas lõpetada järgmise aasta 15. veebruaril.

Arvelduskrediidi limiit 100 miljonit krooni on saadud arvestades linna kassavoogusid aasta lõpuni. Algselt oli linnal kahe lisaeelarvega plaanis laenu võtta 205,7 miljonit krooni. Linnakassa prognoosi kohaselt laekub aasta lõpuks tulusid planeeritust 52,8 miljonit krooni rohkem ning kulutusi jõutakse teha 52,5 miljoni krooni võrra vähem, kui algselt planeeritud. Kokku teeb see linna tegelikuks krediidivajaduseks 100 miljonit krooni.

Arvelduskrediidi pakkumise tegid linnale kolm panka: Hansapank, Eesti Ühispank ja Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal. Parimaks pakkumiseks osutus Nordea pakkumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing