Geenivaramu rahastamislepingud sõlmimiseks valmis

20. detsember 2001, 13:39

Geenivaramu pressiteatest selgub, et juhatus loodab lepingud rahastajatega allkirjastada veel sel aastal.

Tänasel koosolekul arutas Sihtasutuse Eesti Geenivaramu nõukogu Geenivaramu projekti läbiviimist ja finantseerimist käsitlevaid täpsustatud plaane ning andis juhatusele volitused nende allkirjastamiseks juba eelnevalt heakskiidetud lepingute lisadena.

?Geenivaramu juhtkond on täitnud ühe oma ülesannetest,? märkis Geenivaramu tegevjuht Krista Kruuv. ?Lepingute sõlmimise järgselt võime öelda, et pilootprojekti läbiviimiseks vajalikud rahalised vahendid on leitud. Pilootprojekti ettevalmistamine võib jätkuda senisest suurema kindlustunde ja tempoga ning nüüd saame põhijõu suunata juba projekti otsese läbiviimisega seonduvasse.?

Geenivaramu nõukogu arutas koosolekul ka sihtasutuse juhatuse töö ümberkorraldamist. Seoses ettevalmistava etapi lõppemisega peeti otstarbekaks juhatuse töö ümberkujundamist strateegiliste otsuste tegijast täistööajaga töötajatest koosnevaks tegevjuhtimisorganiks.

Jaanus Pikani, Priit Kogermani ja Andres Metspalu asemel hakkavad juhatuse liikme ülesandeid täitma Hendrik Pavel ja praegune fenotüpiseerimise üldjuht Ülle Krikmann.

Pikani, Kogerman ja Metspalu jätkavad tööd Geenivaramu projekti arendamisel Geenivaramu tegevuse rahastamisega tegeleva ja biotehnoloogia alase partneri ASi EGeen meeskonnas.

SA Eesti Geenivaramu uueks juhatuse esimeheks valiti Krista Kruuv.

Geenivaramu pilootprojekti raames kogutakse kümne tuhande doonori terviseseisundi kirjeldus ja koeproov kolmes Eesti maakonnas: Saaremaal, Lääne-Virumaal ja Tartumaal. Pilootprojekti eesmärk on testida projekti mudelit ning protsesside turvalisust ja kvaliteeti.

Projekti õnnestumiseks peab Geenivaramu väga tähtsaks inimeste teadlikkuse tõstmist geeneetika, geeni- ja biotehnoloogia valdkonnas üldisemalt, samuti küsimustes, mis puudutavad projekti eesmärke ja läbiviimist.
Geenivaramu projektis osalemine on geenidoonorile vabatahtlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing